Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Już niedługo Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

22.09.2021
Autor: inf. prasowa, fot. Stowarzyszenie „ŻURAWINKA”
kolaż zdjęć różnych osób z mpd oraz napis jesteśmy dla was żurawinka

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „ŻURAWINKA” zaprasza w dniach 1-8 października 2021 na obchody Poznańskiego Tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego (PT MPD) pn. „Dajemy zielone światło”. Portal Niepelnosprawni.pl oraz magazyn „Integracja” objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Jego celem jest szerzenie wiedzy na temat mózgowego porażenia dziecięcego oraz ukazywanie potencjału, ale i potrzeb osób żyjących z MPD.

- Stowarzyszenie „ŻURAWINKA” jest głównym organizatorem obchodów Tygodnia, ale współorganizatorów jest znacznie więcej. Są wśród nich:  5 organizacji pozarządowych, podstawowa szkoła społeczna, pracownia ekonomii społecznej, szpital oraz jednostka poznańskiego samorządu. Wszystkie te podmioty łączy działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością w tym szczególnie spowodowanej mózgowym porażeniem dziecięcym” – mówi prezes Stowarzyszenia „ŻURAWINKA”  Anna J. Nowak. – Poznański Tydzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego organizowany jest od 5 lat, zawsze pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania – dodaje.

Od ubiegłego roku, ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z pandemią, większość organizowanych wydarzeń jest dostępna on-line w mediach społecznościowych (FB), w formie filmów (YT) lub ma formę zamkniętych spotkań niewielkiej grupy osób.

Będzie nowa komfortka?

- W ramach PT MPD, najprawdopodobniej 6 października zostanie uruchomiony w centrum Poznania punkt wyposażony w tzw. przewijak dla osób dorosłych – komfortkę. Może być to doskonała okazja do zaprezentowania akcji „Przewijamy Polskę” w kontekście realizacji lokalnego projektu „Przewijamy Poznań” – dodaje Anna J. Nowak.

Lista miejsc, w których skorzystasz obecnie z komfortki.

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Na świecie żyje z MPD 17 mln osób, a 350 mln osób mieszka z nimi, opiekuje się lub pracuje na ich rzecz.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas