Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

28 Marzeń. Niepełnosprawni w drodze na Hel

17.09.2021
Autor: inf. pras.
trzy znaczki pocztowe, grafika z symbolem roweru, latarni i napisem 28 marzeń. Nad znaczkami napis Niepełnosprawni w drodze na Hel

„28 Marzeń. Niepełnosprawni w drodze na Hel” to projekt nagrodzony Czempionem na Gali Przeglądu Sportowego 2020 w kategorii „Sport bez barier – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Intelektualnie” powraca z drugą edycją.

Tym razem grupa 22 osób – młodzieży i wychowawców z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie, wyruszy na rowerową wyprawę po polskim wybrzeżu szlakiem latarni morskich. W czasie trzech wypraw, z których pierwsza rusza już 18 września, pokonają 550 km i odwiedzą 17 latarni.

Pokazać osobom pełnosprawnym...

Na tych wyprawach, tak jak podczas pierwszej górskiej edycji, uczestnicy będą spełniać marzenia i osiągać cele, przede wszystkim jednak będą pokazywać, że ludzie z niepełnosprawnościami chcą i mogą żyć na równych prawach z osobami pełnosprawnymi. W czasie tego wyzwania towarzyszyć im będą ambasadorzy projektu. Tak jak latarni na szlaku – będzie ich siedemnastu. Wiadomo już, że w spełnianiu marzeń pomagać będą m.in. Maja Włoszczowska, Tomasz Marczyński, Jakub Porada, Adam Probosz.

Zamysłem inicjatywy pod nazwą „28 marzeń. Niepełnosprawni w drodze na Hel” jest pokazanie społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością są integralną jego częścią; że istnieją i chcą istnieć na równych prawach. Po sukcesie pierwszej edycji, w której grupa pokazała jak pozytywny wpływ mają górskie wędrówki, teraz chcą odkryć nadmorski świat i pokazać, że i osoby z niepełnosprawnościami mogą oglądać świat z perspektywy roweru. W grupie znajdą się osoby, które będą podróżować samodzielnie i takie, które wsiądą na tandem z wychowawcą oraz takie, które pojadą w rowerowych przyczepkach. Wszystkie zaś będą dążyć do jednego celu.

Więcej informacji na stronie projektu i Facebooku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas