Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Miłość w spektrum” wraca z nowym sezonem już 21 września

16.09.2021
Autor: Mateusz Różański, fot. YouTube
bohaterowie filmu pozują do zdjęcia elegancko ubrani

Na platformie streamingowej Netflix już wkrótce pojawi się druga seria programu „Miłość w spektrum”. Jego bohaterami są osoby w spektrum autyzmu, które próbują poradzić sobie z niełatwą sztuką randkowania.

Pierwsza seria programu zadebiutowała w jednej z australijskich stacji telewizyjnych w 2019 roku. Jednak jej globalna popularność zaczęła się 22 lipca 2020 r., gdy program trafił na platformę Netflix.

Różnorodne spektrum

„Uważam, że ten serial jest bardzo ważny dla rozpoczęcia szerszej rozmowy na temat randek w świecie dorosłych osób z autyzmem. Podczas, gdy tematy takie jak zatrudnienie, edukacja, mieszkalnictwo i opieka społeczna często znajdują się w centrum uwagi – randki zbyt często „wypadają” w tych rozmowach. Mając w pamięci moje osobiste doświadczenia z czasów, gdy miałem 20 lat, naprawdę poczułem wspólnotę z bohaterami serialu”– tak o pierwszej serii napisał dr Kerry Magro, pisarz, mówca i autystyczny samorzecznik.

W drugiej serii, którą wszyscy abonenci Netflixa będą mogli oglądać już od 21 września, do znanych już bohaterów dołączą nowi. Jak zapowiada Netflix, w tym sezonie widzowie zobaczą jeszcze szerszy zakres ludzi i osobowości i przekonają się, jak różnorodne jest naprawdę spektrum autyzmu.

A czy Wy oglądaliście pierwszy sezon „Miłości w spektrum”? Jak Wam się podobał? Czy dobrze pokazuje realia życia osób autystycznych? Napiszcie nam o tym w komentarzach.

My polecamy nasz tekst o życiu miłosnym osób w spektrum pt. „Autyzm. Miłość, seks i inna sensoryka”.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas