Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na warsztaty edukacyjne

15.09.2021
Autor: inf. pras.
żołnierka podaje dziecku mały wojskowy przedmiot. W tle dzieciaki siedzące na wykładzinie

W Białymstoku można korzystać z oferty warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, intelektualną i z autyzmem. Zajęcia przygotowane zostały w ramach projektu „Białostocki garnizon w językach dostępnych”. Działanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2021”.

Scenariusze warsztatów przygotowane zostały w partnerstwie z organizacjami posiadającymi doświadczenie w pracy z wymienioną grupą odbiorców. Celem zajęć będzie nie tylko podniesienie świadomości historycznej dzieci i młodzieży ze szczególnymi potrzebami, ale także rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, poznawczych, skupienia, zdolności manualnych czy pobudzanie kreatywności.

- Dzięki przygotowanym narzędziom dostępności nasi goście poznają ważne wydarzenia z historii Białegostoku. W przystępny sposób dowiedzą się, kim są żołnierze i jaką rolę pełnią w rozwoju miasta. Porównają zadania wojskowych dawniej a dziś. Ważnym będzie odwołanie do patriotycznych postaw żołnierzy. Komponent historyczny warsztatów zostanie wzmocniony artystycznymi metodami pracy – mówi Marzena Wilczko, koordynatorka projektu.

Tematy spotkań i zapisy

Uczestnikom spotkań są proponowane dwa tematy: „Symbole żołnierzy” oraz „Miasto garnizonowe”. Ich szczegółowy opis i metody artystyczne proponowane do rodzaju i stopnia niepełnosprawności można znaleźć na stronie mwb.com.pl. Poziom warsztatów, czas trwania i dobór metod pracy zależy od wieku, możliwości poznawczych i indywidualnych potrzeb dzieci i młodzieży. Dlatego przy zapisach należy podać wszelkie informacje, które mogą pomóc w przygotowaniu zajęć. Zapraszone są także grupy integracyjne.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, istnieje możliwość ich realizacji w siedzibie zamawiającego.

Kontakt i zapisy: Marzena Wilczko, tel. 536 123 424, mail: mwilczko@mwb.com.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas