Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PFRON: trwa budowa systemu, który ułatwi osobom niepełnosprawnym elektroniczne załatwianie spraw

30.08.2021
Autor: Redakcja, fot. PFRON
Źródło: pfron.org.pl

System iPFRON+, który obecnie wszedł w fazę budowy, ma pomóc osobom niepełnosprawnym w niedalekiej przyszłości w elektronicznym pozyskaniu i rozliczaniu dofinansowania w ramach programów PFRON.

„Dla Beneficjentów oznaczać to będzie nie tylko łatwe przygotowanie i złożenie wniosku aplikacyjnego lub rozliczenie dotacji, ale także bieżące pozyskanie informacji o statusie sprawy oraz możliwość bezpośredniej komunikacji z pracownikiem PFRON, który tę sprawę prowadzi i monitoruje. Osoby z niepełnosprawnościami korzystające ze wsparcia Funduszu zyskają indywidulane konta, zawierające m.in. informacje o projektach realizowanych w pobliżu miejsca ich zamieszkania, informacje o wsparciu, które mogą uzyskać oraz informacje o dotychczas udzielonym im wsparciu” – informuje PFRON na swojej stronie internetowej.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął realizację projektu pn. „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+”.

Ważna dostępność

W czasie tworzenia założeń oprogramowania szczególnie zwrócono uwagę na dostępność.

„Realizacja zaleceń WCAG oraz badania UX (wrażenia użytkownika podczas korzystania z produktu) mają na celu wytworzenie systemu, który w najwyższym stopniu będzie wspierał użytkowników. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, jak np. funkcja głosowego wypełnienia wniosku, możliwość wywołania tłumacza języka migowego, prosty, schludny i wygodny interfejs oraz rozbudowana pomoc kontekstowa, zapewne przekonają wiele osób do wybrania cyfrowej formy komunikacji z PFRON” – informuje Fundusz.

Nowe oprogramowanie będzie także pomocne dla organizacji pozarządowych realizujących projekty finansowane w ramach zadań zlecanych.

Więcej informacji na stronie PFRON.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Kościół Katolicki jest otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas