Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

XIX edycja konkursu „Człowiek bez barier”! Zgłoś kandydata [POBIERZ FORMULARZ]

27.08.2021
Autor: Integracja
statuetki konkursu stoją w rzędzie na stole

Integracja już po raz 19. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym i mogą być wzorem do naśladowania. Kandydata do konkursu „Człowiek bez barier 2021” może zgłosić każdy. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2021 r.

Konkurs „Człowiek bez barier“, organizowany od 2003 r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, w zeszłym roku osiągnął pełnoletniość. W 2021 już po raz 19. wybrana zostanie osoba, która całym swoim życiem udowadnia, że można pokonywać bariery i nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń z powodu niepełnosprawności.

- Celem konkursu od samego początku było promowanie osób z niepełnosprawnościami, które potrafią osiągać zamierzone cele i odnosić życiowe sukcesy, jakimi może pochwalić się niewiele osób sprawnych – mówi Ewa Pawłowska, prezes Integracji.

W dotychczasowych 18. edycjach plebiscytu Integracja „odkryła” i nagrodziła już ponad 100 takich osób – artystów, sportowców, liderów lokalnych społeczności, biznesmenów, polityków, dziennikarzy.

- Człowiek bez barier to osoba, która koncentruje się na możliwościach, ograniczenia odkładając na bok. Aktywna, energiczna, potrafiąca obdarować tą energią innych. Ciesząca się każdym dniem życia – ze świadomością, że każda chwila mija bezpowrotnie i dlatego warta jest maksymalnie dobrego przeżycia – podkreślała prezes Integracji we wstępie do ubiegłorocznego folderu z sylwetkami nagrodzonych.

W ubiegłym roku zwyciężył...

Ubiegłorocznym „Człowiekiem bez barier” został Stanisław Kmiecik, 50-letni artysta z Krakowa. Malować zaczął w wieku 5 lat. Najpierw była to zabawa, relaks, pasja. W wieku 18 lat został stypendystą światowego związku zrzeszającego artystów malujących ustami i stopami – VDMFK. Od tego momentu malowanie stało się jego pracą. Wspólnie z żoną prowadzi spotkania motywacyjne. Spotykają się z seniorami, młodzieżą, dziećmi. Wspierają rozwój artystyczny dzieci, także finansowo. Przekonują, że malarstwo może być sposobem na życie, a brak rąk nie jest przeszkodą. Uważają, że osoba bez rąk nie wymaga zaprotezowania. Musi mieć jedynie otwartą głowę i wykazać kreatywność w dostosowaniu otoczenia do własnych możliwości.

Już po raz szósty jury Konkursu wybierze też osobę z niepełnosprawnością najaktywniej działającą w sieci. W kategorii „Osobowość internetowa” nagrodzony zostanie bloger, vloger, ktoś, kto prowadzi ciekawy serwis bądź stworzył aplikację, ułatwiającą życie osobom z niepełnosprawnością. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali 3 grudnia 2021 roku w Zamku Królewskim. Formuła wydarzenia zostanie dopasowana do bieżących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

Nieprzeciętne osobowości

Konkurs „Człowiek bez barier” jest okazją do odkrycia nieprzeciętnych osób i opowiedzenia o nich światu. Kandydata do Konkursu może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2021”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2021”.


Zgłoś kandydata!

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2021”.

Pobierz formularz zgłoszeniowy do Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2021” (plik DOCX, 35,5 kB), zawierający: miejsce na wpisanie danych Kandydata i Zgłaszającego, opis działań Kandydata, rekomendacje, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku.


Integracja od 27 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pl i od sześciu lat Sprawniwpracy.com. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.


Patronat honorowy

Małżonka Prezydenta RP
Agata Kornhauser-Duda

 

 

Partner instytucjonalny

 

logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - przejdź do serwisu partnera   
Konkurs współfinansowany ze środków PFRON

 

 

Partnerzy główni

 

 

 logo Fundacji Orange - przejdź do serwisu partnera

logo Pzu Fundacja

 

 

Partnerzy

Logo Fundacji PKO. Przejdź do strony partnera

 

Logo Banku BNP Paribas. Przejdź do serwisu partnera

 

Logo Fundacji Orlen. Przejdź do serwisu partnera

 

logo Polpharmy

logo Coloplast

Logo Fundacja Lotto

 

logo ICC Intercity

 

Patronat medialny

 Logo Programu Pierwszego Polskiego Radia - przejdź do serwisu partnera

Logo portalu Niepelnosprawni.pl

 

Organizator

 

 

Logo Integracji - przejdź do serwisu Integracji

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Artur Pióro olimpijczyk, mistrz Świata i mistrz Europy niesłyszących , wielokrotny Polski niesłyszących oraz woj śląski słyszący
    Artur
    15.09.2021, 13:12
    Witam, pamiętam ze Pani poprosiła do mnie aby zgłoszę kandydata "CZŁOWIEK BEZ BARIER 2019, 2020" zorbilem na pismo ale duzo pracy. Mam nadzieje ze wybiera mnie, okazalo sie ze nie wybiera mnie z 2019r, za rok 2020r Pani powiedziała do mnie ze bedzie wybierac dla mnie wiec postaralem sie zglosiłem. Znowu nie wybiera mnie cos nie tak bo dużo pracy pismo. A teraz to nie wyrobie zgłosić. Życzę powodzenia na konkurs..
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas