Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Najbliższa niedziela? Z Integracją w Konstancinie!

26.08.2021
Autor: Agnieszka Sprycha
Napis: Niedziela z Integracją w EVAPark Life & SPA Uzdrowiska Konstancin

Zapraszamy pojedynczo i z rodziną do Konstancina! W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 11-17, wspólnie z EVA Park Life & SPA organizujemy wyjątkowe wydarzenie. Przybędziemy tam w gronie specjalistów i ekspertów: wraz z doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy i prawnikiem Centrum Integracja w Warszawie, aby służyć poradami dotyczącymi spraw osób z niepełnosprawnością.

Towarzyszyć im będą redaktorzy magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl. Przeprowadzimy krótkie szkolenie dotyczące savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością i zaproponujemy warsztat, podczas którego można sprawdzić, czego doświadcza człowiek, gdy porusza się na wózku, chodzi z białą laską albo ma ograniczone widzenie. Takie doświadczenia są potrzebne, by nieustannie uwrażliwiać nas wszystkich na niepełnosprawność i burzyć dotyczące jej stereotypy.

Obraz wiszący na ścianie przedstawiający snopki siana, w tle drzewo i pole
Stanisław Kmiecik „Lato”, fot. archiwum Stanisława Kmiecika

Gościem specjalnym wydarzenia będzie artysta malarz Stanisław Kmiecik, członek Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami, współpracujący z wydawnictwem AMUN z Raciborza, zwycięzca zeszłorocznego konkursu „Człowiek bez barier 2020”.

Wiszący na ścianie obraz przedstawia kolorowe pranie rozwieszone na wsi pod lasem, przy wygódce i stogu siana
Stanisław Kmiecik „Pranie Kazka”, fot. archiwum Stanisława Kmiecika

Poza miniwystawą swoich obrazów zaprezentuje on publiczności swoją technikę i talent – namaluje obraz stopą. Będzie to też okazja do interesującej rozmowy z artystą.

Prześlij pytanie, prawnik odpowie

Będziemy relacjonować wydarzenie na Facebooku Integracji. Zapraszamy do nadsyłania pytań do ekspertów Integracji i Stanisława Kmiecika. Będziemy na nie odpowiadać na gorąco albo mejlem lub poprzez zakładkę Zapytaj doradcę – na portalu Niepelnosprawni.pl. Czekamy na pytania pod adresem: redakcja@integracja.org

Nowoczesny przeszklony pawilon wystawienniczy zbudowany w parku
Nowoczesny obiekt Sanatorium w Konstancinie EVA Park Life & SPA, fot. Jolanta Wiszowata

Wpadajcie koniecznie! Park Zdrojowy w Konstancinie jest przepiękny i dostępny. Podobnie jak nowoczesny obiekt Sanatorium w Konstancinie EVA Park Life & SPA, a w nim m.in. pyszne lody. Będziemy w Parku Zdrojowym tuż obok konstancińskiej Tężni, punktem orientacyjnym jest Przystanek Książka – czerwona budka, w której można znaleźć interesujące publikacje do zabrania lub wymiany.

Szeroka alejka parkowa otoczona drzewami. Po lewej stronie czerwona budka, po prawej reklama lodziarni
Czerwony Przystanek Książka w Parku Zdrojowym w Konstancinie, fot. Agnieszka Sprycha

Integracja także przygotuje tegoroczne numery magazynu oraz publikacje; wśród nich będą: specjalna edycja Listy Mocy, z opowieściami o wybitnych Polkach i Polakach żyjących w latach 1918-2018 oraz tom wspomnień 112 przyjaciół Piotra Pawłowskiego „Piotr i Przyjaciele”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas