Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jakie będą kryteria dochodowe?

16.08.2021
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pexels.com
czysta kartka w linię i kalkulator

Rząd planuje w III kwartale tego roku przyjąć projekt rozporządzenia opracowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie wysokości kryteriów dochodowych, uprawniających do starania się m.in. o zasiłek dla opiekuna.

Taka informacja znalazła się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Rozporządzenie ustali wysokość dochodu rodziny lub dochodu osoby uczącej się, które będą podstawą do ubiegania się o zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy, świadczenia rodzinne oraz zasiłek dla opiekuna.

Weryfikacja kwot

„Propozycje weryfikacji kwot kryteriów dochodowych i wysokości świadczeń zawartych w ustawie o świadczeniach rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna, o którym mowa w ustawie o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów przyjęła Rada Ministrów, a następnie przekazała Radzie Dialogu Społecznego. Rada Dialogu Społecznego nie uzgodniła w ustalonym terminie wysokości kwot, o których mowa powyżej. W związku z tym, Rada Ministrów, do dnia 15 sierpnia danego roku, ustala te kwoty, w drodze rozporządzenia, na poziomie nie niższym niż wynika to z propozycji przedstawionych Radzie Dialogu Społecznego” – czytamy  w informacji rządu.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas