Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdańsk: do końca sierpnia można składać wnioski o konkretne wsparcie dla osób z niepełnosprawnością

03.08.2021
Autor: inf. pras., fot. pixabay.com
mężczyzna w kasku i sportowym ubraniu jedzie po asfalcie na wózku

Do końca sierpnia br. w ramach programu „Aktywny Samorząd” 2021 można wnioskować w Gdańsku o dofinansowanie likwidacji barier, utrudniających aktywizację społeczną i zawodową. To oferta wsparcia dla osób z niepełnosprawnością.

Program „Aktywny Samorząd” jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do 31 sierpnia br. gdańszczanki i gdańszczanie z niepełnosprawnością mogą składać wnioski m.in. o dofinansowanie likwidacji utrudnień: w poruszaniu się, w utrzymaniu aktywności zawodowej oraz w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym (dot. Modułu I programu).

Dzięki tej pomocy np. osoby ze stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Z kolei osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności narządu wzroku mogą liczyć na pomoc finansową w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów i oprogramowania. W programie przewidziano też m.in. wsparcie w uzyskaniu prawa jazdy dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją narządu ruchu.

Szczegółowe informacje o ofercie „Aktywnego Samorządu” 2021 są zamieszczone na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz na portalu PFRON

Wniosek złóż poprzez platformę SOW

Wnioski o pomoc w ramach „Aktywnego Samorządu” 2021 oraz inne wymagane dokumenty należy składać do gdańskiego MOPR w wersji elektronicznej poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia.

Jest też możliwość złożenia dokumentów osobiście w Wydziale Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, 80-852 w Gdańsku lub przesłanie ich drogą pocztową.

Pracownicy Wydziału, pod numerem tel.: 58 320 53 45/48, służą zainteresowanym informacją o programie oraz o wszelkich szczegółach formalnych.


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas