Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Opole: 300 plus. ZUS pomoże w czwartek rodzicom na poczcie głównej

21.07.2021
Autor: inf. pras.
logo ZUS

W najbliższy czwartek, 22 lipca, konsultanci ZUS będą dyżurować w Urzędzie Pocztowym przy ul. Krakowskiej w Opolu. Założą i potwierdzą profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wyjaśnią kto, jak i kiedy może złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300 plus.

Masz pytania dotyczące pieniędzy z programu Dobry Start? Odpowiedzi udzielą konsultanci ZUS, którzy w czwartek 22 lipca będą dyżurować w Urzędzie Pocztowym w Opolu przy ul. Krakowskiej 46.

- W tym roku wnioski o świadczenie 300 plus, za które można kupić podręczniki i akcesoria szkolne przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną. Między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. W czwartek, od godziny 9 do 14 pracownicy opolskiego ZUS będą do dyspozycji rodziców i opiekunów na poczcie głównej w Opolu, którzy chcieliby złożyć taki wniosek, a nie wiedzą jak się do tego zabrać. Nasi eksperci pomogą założyć profil na PUE ZUS i wyjaśnią jak poprawnie wypełnić i wysłać wniosek – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Wnioski o świadczenie 300 plus można składać do 30 listopada br. W tym roku szkolnym wnioski przyjmuje i realizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Informacja o przyznaniu świadczenia będzie dostępna na skrzynce odbiorczej na osobistym profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas