Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Integracja na Pomorzu

19.03.2007
Źródło: inf. wł.

Gdańszczanin poruszający się na wózku, który poszukuje dofinansowania na dostosowanie mieszkania? Niepełnosprawny mieszkaniec Gdyni, który chce się dowiedzieć, jak napisać dobre CV? Od marca 2007 r. wszystkim osobom szukającym wsparcia w rozwiązywaniu problemów związanych z niepełnosprawnością pomoże Centrum Integracja. Jest to pierwsza w województwie pomorskim placówka założona przez Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, której zadaniem - oprócz działań edukacyjno–informacyjnych, będzie działalność na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Centrum Integracja Gdynia

W Centrum Integracja konkretną pomoc znajdą osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie, pracodawcy poszukujący pracowników, organizacje pozarządowe oraz wszyscy zainteresowani tematyką niepełnosprawności. W placówce będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i jak korzystać z ulg komunikacyjnych. Osoby niepełnosprawne skorzystają z bezpłatnej porady prawnika czy psychologa. W ramach programu aktywizacji zawodowej, doradcy zawodowi pomogą im w wyborze ścieżki kariery zawodowej, napisaniu życiorysu i listu motywacyjnego oraz przygotowaniu do rozmowy o pracę. Centrum zajmie się również pośrednictwem pracy, organizacją szkoleń zawodowych i warsztatów.

uroczystość otwarcia Centrum
Od lewej: Ewa Depka, Dyrektor Centrum Intagracja Gdynia, Andrzej Sochaj, Prezes Zarządu PFRON, Ewa Junczyk-Ziomecka, Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni, Tadeusz Gocłowski, Arcybiskup Metropolita Gdański, Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

„Dzięki naszej pomocy już kilkaset osób w województwach: mazowieckim, małopolskim i lubuskim rozpoczęło nowe, aktywne i niezależne życie. Chcemy, by Centrum Integracja w Gdyni odnosiło podobne sukcesy. Każde szkolenie i każda rozmowa kwalifikacyjna, której efektem będzie zatrudnienie przygotowanego przez nas kandydata, będzie dla nas źródłem satysfakcji. Jesteśmy przekonani, że Centrum w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy sytuacji życiowej osób niepełnosprawnych w województwie pomorskim, a zarazem pozwoli wielu pracodawcom pozyskać wartościowych, solidnych i wydajnych pracowników” – mówi Piotr Pawłowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

przecięcie wstęgi
Od lewej: Ewa Junczyk-Ziomecka, Wojciech Szczurek i Arcybiskup Tadeusz Gocłowski

Centrum Integracja Gdynia jest już czwartą tego typu placówką w Polsce. Pierwsze Centrum powstało w 2003 roku w Warszawie. Podczas swojej czteroletniej działalności udzieliło blisko 40 tysięcy porad, a z jego inicjatywy zostało opublikowanych 14 publikacji informacyjnych. Dzięki pomocy Centrum już ponad 1000 osób niepełnosprawnych z Warszawy i okolic skorzystało ze szkoleń oraz doradztwa zawodowego, a 250 znalazło pracę.

Arcybiskup T. Gocłowski składa podpis na pamiątkowej tablicy

Centrum Integracja Gdynia finansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego pod nadzorem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wspiera je także Miasto Gdynia, Philips Morris Polska S.A. i Vectra S.A.

Kontakt do Centrum Integracja w Gdyni
tel.: 505 606 776
e-mail: gdynia@integracja.org
ul. Traugutta 2, 00-388 Gdynia
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

Więcej o Centrum Integracja w Gdyni

pracownicy Centrum Integracja Gdynia

pracownicy Centrum Integracja Gdynia

pracownicy Centrum Integracja Gdynia

pracownicy Centrum Integracja Gdynia

zespół Centrum Integracja Gdynia

Centrum pomogli:
Microsoft Corporation, Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., Grupa Ergo Hestia, IMPEL S.A., OPEC Gdynia Sp. z o.o., Hotel Nadmorski, Hotel Kuracyjny, Besam Polska Sp. z o.o., Geberit Sp. z o.o., Flugger Sp. z o.o., Sanitec Koło Sp. z o.o., Kludi-Armaturen Sp. z o.o., PLL LOT, Gemius

Stała współpraca:
Rowland Communications
Instytut Monitorowania Mediów
Star Link

Foto: Piotr Stanisławski

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas