Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

KONKURS! Wygraj zestaw 3 książeczek dla przedszkolaków

03.04.2014
Autor: Redakcja

„Tak jest i już”, „Czasami” oraz „Dziewczynka z ZOO” – te książeczki Rebeki Elliott powinien mieć każdy przedszkolak! Można je zdobyć w naszym konkursie.

„Tak jest i już” to wzruszająca opowieść o dziecięcej wyobraźni, radosnej zabawie i bezwarunkowej miłości, niezależnie od wszystkiego. Bohater książeczki, Tobi uważa, że jego siostra jest wspaniała, choć nie może robić wielu zwyczajnych rzeczy...

„Niech ta książeczka ubogaca nie tylko półkę, ale także serce” – rekomenduje Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji „Akogo?”.

„Tę książeczkę czytajmy, oglądajmy i o niej rozmawiajmy razem” – dodaje prof. zw. dr hab. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Okładka książeczki

Książeczka powstała w ramach projektu Fundacji Credo „Poznaję i akceptuję siebie i innych”, realizowanego w latach 2012-2014.

„Nasza fundacja promuje ideę integracji poprzez podjęcie inicjatywy kierowanej do przedszkoli powszechnych – czytamy na stronie internetowej organizacji. – Jej zamierzeniem jest kształtowanie właściwych postaw i uwrażliwienie na potrzeby i odmienność drugiego człowieka, także niepełnosprawnych rówieśników.

Chcemy zainspirować nauczycieli i pedagogów do podjęcia rozmów z dziećmi o niepełnosprawności i dzięki temu przeciwdziałać powszechnie panującym stereotypom lub niewiedzy na ten temat.

Materiały przygotowane w ramach programu stanowią pomoc dla nauczycieli, opiekunów i pedagogów w pracy z dziećmi, które jeszcze nie zetknęły się z problemem niepełnosprawności – uczą empatii, tolerancji, akceptacji samego siebie i innych. Pokazują, że zabawa jest lekarstwem na obojętność czy strach, i że oswaja to, czego nie znamy.”

Do książeczki „Tak jest i już” dokładamy także drugą jej część pt. „Czasami”, a także „Dziewczynka z ZOO”!

Okładka książeczki

UWAGA! Konkurs! Wygraj zestaw 3 książeczek dla przedszkolaków

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa zestawy po trzy książeczki „Tak jest i już”, „Czasami” i „Dziewczynka z ZOO”, ufundowane przez Wydawnictwo Credo.

By wygrać jeden z zestawów, wystarczy przesłać na adres e-mail: redakcja@niepelnosprawni.pl:

1. Krótką odpowiedź na pytanie: Co daje nauka wrażliwości na niepełnosprawność już na etapie przedszkola?
2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od chwili jego ogłoszenia do dnia 10 kwietnia 2014 r. włącznie.

Okładka książeczki

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone zestawem trzech książeczek: „Tak jest i już”, „Czasami” i „Dziewczynka z ZOO”. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni mailowo.

Więcej w regulaminie konkursu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas