Soczi: sprinterzy powtórzyli sukcesy z Vancouver

13.03.2014
Autor: Natalia Łyczko
Źródło: sochi2014.com, inf. własna

Wyniki startów sprinterskich w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn z dysfunkcją wzroku nie były niespodzianką. Czołowe miejsca na podium zajęli mistrzowie z Vancouver - Michalina Łysowa i Brian McKeever.

Wśród kobiet trzy zwycięstwa – we wszystkich trzech biegach sprinterskich w tej kategorii - odniosła Rosjanka Michalina Łysowa. Zawodniczka, która w kwalifikacjach pokonała konkurencję czasem końcowym 4:19.11, w kolejnych rozgrywkach jeszcze zwiększyła dystans dzielący od niej pozostałe sprinterki. Półfinał zakonczyła z czasem 4:50.3, a finał - dobrym wynikiem 4:11.5, co zapewniło jej kolejny już złoty medal w Soczi. Obecnie zawodniczka ma na swoim koncie cztery krążki – trzy złote i jeden srebrny.

Brian McKeever znów pokonał konkurencję, fot.: Robert Szaj

Bez niespodzianek obyło się też w zawodach mężczyzn w kategorii osób z niepełnosprawnością wzroku. Wszystkie trzy rozgrywki wygrał Kanadyjczyk Brian McKeever, który pozostawił w tyle resztę startujących - zarówno w kwalifikacjach (zakończył je z czasem 3:32.51), jak i półfinale (4:09.5) i finale (3:59.6). Ten multimedalista paraolimpijski w Soczi zdobył już dwa medale – oba złote.