Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdańsk: zawalcz o siebie i rodzinę – terapia dla osób stosujących przemoc

18.05.2021
Autor: inf. pras.
w odbiciu oka widać pięść i zgarbione dziecko

Nie radzisz sobie z trudnymi emocjami i odreagowujesz je na innych? Ranisz bliskich agresywnym zachowaniem? Zgłoś się po pomoc, weź udział w bezpłatnej terapii. Pomóż sobie i popraw relacje z bliskimi!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii zapraszają do udziału w programie psychologiczno-terapeutycznym, dla osób stosujących przemoc w rodzinie. To bezpłatna oferta wsparcia i terapii dla gdańszczanek i gdańszczan w wieku od 20 do 60 lat, mających skłonność do agresywnych działań. To pomoc dla mieszkanek i mieszkańców, którzy nie radzą sobie z problemem, żyją na krawędzi. Frustracje wyładowują najczęściej na rodzinie.

Ku zmianie, z pomocą psychologa

W ramach programu w siedzibie Fundacji przy ulicy Brzozowej 15 w Gdańsku, uruchomiony jest punkt pomocy psychologicznej. Osoby, które chcą skorzystać z porad i terapii świadczonej przez specjalistów punktu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu kom.: 724 271 133 - działa w dni powszednie, w godz. od 9.00 do 16.00.

Dyżurujący w punkcie psycholodzy i psychotraumatolodzy służą specjalistycznym wsparciem. Zmotywują potrzebujących do pracy nad zmianą postawy i nad słabościami. Podpowiedzą m.in. jak radzić sobie z agresywnymi zachowaniami oraz jak je kontrolować.

Terapia prowadzona jest pod hasłem: „Ku Zmianie – Można Inaczej”. W jej ramach przewidziane są sesje indywidualne i grupowe. Spotkania z terapeutą odbywać się będą w gabinecie, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii.

Program będzie prowadzony do grudnia 2021 roku. Gdański MOPR uzyskał środki na tę realizację z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas