Soczi: Rosja wygrała z mistrzami hokeja

12.03.2014
Autor: oprac. Natalia Łyczko
Źródło: inf. prasowa

Niespodziewanym wynikiem 2:1 dla Rosji zakończył się w Soczi wczorajszy mecz hokeja na sledżach. W ostatnim spotkaniu grupy B rywalami Rosjan, debiutujących w tym sporcie na igrzyskach paraolimpijskich, były Stany Zjednoczone - mistrzowie z Vancouver.

Amerykańska drużyna od początku grała ofensywnie: w pierwszej tercji ooddała aż 11 strzałów na bramkę przeciwnika. Pierwszy punkt meczu zdobyli jednak Rosjanie. Krążek w bramce Amerykanów umieścił w dwunastej minucie Ilia Volkov.

Rosja w meczu z USA
Rosjanie zdominowalii rywala na lodowisku, fot.: Robert Szaj

Od tego czasu lodowisko należało już do Rosjan, której gorący doping zapewnili kibice, szczelnie wypełniający trybuny. Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych mieli problemy z koordynacją działań i popełniali szereg błędów. Sytuację tę wykorzystał Ilja Varlakov, podając krążek do Konsatntina Shikhova, który zdobył kolejny punkt dla gospodarzy. Amerykanom udało się strzelić honorową bramkę, jednak nie pomogło im to już wyrównać wyniku ani uzyskać prowadzenia.

Wygrana Rosjan oznacza dla nich zwycięstwo w grupie B i awans do półfinału. W czwartek 13 marca rosyjscy zawodnicy zagrają z Norwegią o wejście do finału. USA czeka zaś mecz z Kanadą - wielkimi przegranymi z Vancouver.