Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Integracja Warszawa świętuje czwarte urodziny

27.02.2007
Źródło: inf. wł.

40 tysięcy – to liczba porad związanych z problematyką niepełnosprawności, jakich udzieliło warszawskie Centrum Integracja w ciągu czterech lat działalności. Centrum, które właśnie obchodzi swoje czwarte urodziny, zostało założone 27 lutego 2003 r. przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i wciąż rozszerza swoją działalność. Rok temu w ramach warszawskiego Centrum uruchomiono program „Aktywnie szukam pracy”, dzięki któremu już blisko 250 osób niepełnosprawnych znalazło pracę.

zdjęcie: pracownicy centrum przy pracy

Centrum Integracja (dawne Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych) to miejsce, gdzie osoba niepełnosprawna lub jej rodzina i opiekunowie oraz wszyscy zainteresowani tematyką niepełnosprawności mogą znaleźć pomoc w rozwiązaniu problemów związanych z niepełnosprawnością. Znajdą tutaj informacje o możliwościach skorzystania z dofinansowań oraz zasadach korzystania z ulg i innych udogodnień, mogą również skorzystać z bezpłatnej porady prawnika czy psychologa. W sumie, podczas czteroletniej działalności, Centrum udzieliło blisko 40 tysięcy porad. Oprócz tego, z inicjatywy placówki zostało opublikowanych 14 publikacji informacyjnych, spośród których kilka doczekało się wznowień.

zdjęcie: pracownicy centrum przy pracy

Warszawskie Centrum Integracja systematycznie rozszerza swoją działalność. W styczniu 2006 r. rozpoczęło realizację programu aktywizacji zawodowej. W ramach tego programu 5 doradców personalnych codziennie odpowiada na pytania i udziela porad, w jaki sposób szukać pracy, jak napisać życiorys i list motywacyjny oraz jak przygotować się do spotkania kwalifikacyjnego. Każdego dnia konsultanci przyjmują w tej sprawie ok. 6-7 niepełnosprawnych, a także odbierają kilkadziesiąt telefonów i e-maili. Oprócz udzielania porad, warszawskie Centrum Integracja organizuje także szkolenia zawodowe i warsztaty oraz prowadzi pośrednictwo pracy. Dzięki tym działaniom już ponad 1000 osób niepełnosprawnych z Warszawy i okolic skorzystało ze szkoleń oraz doradztwa zawodowego, a 250 znalazło pracę.

zdjęcie: pracownicy centrum przy pracy

Internetowe zaplecze Centrum stanowi portal www.niepelnosprawni.pl, który jest zarówno bazą informacyjną dla Centrum, jak i źródłem wiedzy dla internautów zainteresowanych tematyką niepełnosprawności. Z serwisu korzysta miesięcznie ok. 150 tysięcy użytkowników. Porady udzielane są także za pośrednictwem forum internetowego gazeta.pl

Kontakt do Centrum Integracja w Warszawie
tel.: (022) 831 85 82, fax: 22 831 01 39
e-mail: warszawa@integracja.org
Adres: ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa

zdjęcie: pracownicy centrum przy pracy

Zdjęcia: Piotr Stanisławski

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas