Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podlaskie: Specjalistyczne wsparcie dla osób z dysfunkcją wzroku

21.02.2014
Źródło: inf. prasowa

Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza do udziału w projekcie „Nowocześnie zrehabilitowani niewidomi >>widzą<< i wiedzą więcej! Sieć Tyflopunktów drogą do samodzielności inwalidów wzroku, niezależnie od miejsca zamieszkania”, współfinansowanego ze środków PFRON.

Projekt skierowany jest do dorosłych osób niewidomych i słabowidzących, posiadających orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności, zamieszkałych na terenie województwa podlaskiego.

Głównym celem działań jest zapewnienie beneficjentom nowoczesnej rehabilitacji i zwiększenie stopnia ich samodzielności poprzez specjalistyczne wsparcie prowadzone w Tyflopunkcie. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z konsultacji rehabilitacyjnych z tyflospecjalistą, a także indywidualnych zajęć tematycznych, w tym 30 godzin z tyflospecjalistą i 12 godzin zajęć z ekspertami. Zajęcia będzie można wybrać spośród 16 tyflomodułów: Świat dotyku i dźwięku; Mobilność; Kuchnia; Dom; Zdrowie; TYFLOSport; TYFLOInformatyka; TYFLOEdukacja; TYFLOTurystyka; Niewidomy poligota; Uprawnienia; Kultura; Hobby; Autoprezentacja; Nowoczesne technlogie; Motywacja.

Zajęcia prowadzone będą na poziomie zaawansowanym.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Kontakt: Fundacja Szansa dla Niewidomych Biuro Regionalne – Tyflopunkt w Białymstoku, ul. Fabryczna 1/307; tel.: 695 966 545 lub 85 743 65 12; e-mail: bialystok@szansadlaniewidomych.org.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • nie widzę sensu
    nie widzę
    21.02.2014, 14:34
    Projekt za projektem a "normalnej" pracy jak przed tak i po nie ma i nie będzie dla takich osób! Jestem świetnie zrehabilitowaną osobą, samodzielną, wykształconą, kompetentną, ale co z tego, jak specjalista, który ma mi "pomóc" wie więcej i lepiej nie pytając mnie o nic, nawet o moje zdanie odnośnie planów czy predyspozycji do pracy.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas