Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Startuje Konkurs Lady D. Województwa Śląskiego im. Krystyny Bochenek

08.03.2021
Autor: inf. pras., fot. pixabay.com
Kobieta na wózku elektrycznym jedzie przez park. W oddali ulica z samochodami

Konkurs Lady D. – ten tytuł stanowi skrót angielskiego wyrażenia „Lady Disabled” (Dama Niepełnosprawna). Z inicjatywy Senatora Marka Plury wyróżnienia te są przyznawane od 2002 r. paniom, które posiadając niepełnosprawność wnoszą istotny wkład w różnych obszarach życia. Ruszyła kolejna edycja tego konkursu!

Konkurs ma swoje edycje powiatowe/miejskie oraz finał wojewódzki. Realizuje on zapisy Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych ONZ, którą ratyfikowała Polska i Unia Europejska. Zobowiązuje
nas ona do podejmowania wszelkich kroków dla zapewnienia kobietom z niepełnosprawnościami pełnego rozwoju, postępu i umocnienia pozycji społecznej.

- Dzięki laureatkom przekonujemy się, że niepełnosprawność nie może odbierać kobietom możliwości samorealizacji, poczucia spełnienia się i prawdziwego sukcesu. Niepełnosprawność to dodatkowe wyzwanie, które te wspaniałe dziewczyny pokonują, czasem z trudem, ale zawsze z wielką pozytywną energią i determinacją. Ich przykład pomaga radzić sobie z kłopotami i spełniać marzenia nam wszystkim, niezależnie od sprawności i niepełnosprawności – mówi Marek Plura, Przewodniczący Kapituły Lady D.

Kandydatki z terenu Województwa Śląskiego mogą zgłaszać się w każdej z pięciu konkursowych kategorii: sport, kultura i sztuka, życie społeczne, życie zawodowe oraz dobry start (kategoria dla młodszych pań). Zgłoszeń należy dokonać do 23 kwietnia 2021 roku wypełniając formularz dostępny na stronie www.plura.pl i przesyłając go na e-mail: ladyd@plura.pl bądź na adres Biura Senatora Marka Plury, ul. Francuska 70 (lok.1101), Katowice 40-028.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas