Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Strategia bez tajemnic? Zapraszamy na LIVE z ministrem Pawłem Wdówikiem!

04.03.2021
Autor: Redakcja
Napisy: LIVE. Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami z udziałem wiceministra Pawła Wdówika. Czwartek, 4 marca, godz. 14:00. Obok zdjęcie Pawła Wdówika, na górze loga: Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, portalu Niepelnosprawni.pl oraz Integracji

W czwartek, 4 marca, o godz. 14:00 zapraszamy na wideoczat na żywo z ministrem Pawłem Wdówikiem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Głównym tematem spotkania, organizowanego wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, jest Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2021-2030, przyjęta niedawno przez rząd.

 

Strategia opisuje działania w ramach całościowej polityki krajowej, w tym polityki społecznej, na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Dokument zawiera osiem priorytetowych obszarów:

  1. Niezależne życie
  2. Dostępność
  3. Edukacja
  4. Praca
  5. Warunki życia i ochrona socjalna
  6. Zdrowie
  7. Budowanie świadomości
  8. Koordynacja

Ze Strategią można się zapoznać w Monitorze Polskim (plik PDF, 3,66 MB).

Najważniejsze punkty Strategii streściliśmy w naszym artykule.

Za realizację Strategii odpowiada Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Dlatego to właśnie Pawłowi Wdówikowi zadamy Twoje pytanie.

Zadaj pytanie!

Pełnomocnikowi przedstawimy zebrane wcześniej pytania od naszych Czytelników. Swoje pytanie możesz zadać:

Pytania można też będzie zadawać pisemnie na żywo podczas transmisji na YouTube lub Facebooku Integracji oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Prosimy tylko, by pytania były możliwie krótkie i... nie łamały zasad dobrego wychowania.

Zapraszamy do zadawania pytań!

Gdzie i kiedy?

Spotkanie potrwa godzinę (czwartek, 4 marca, w godz. 14-15).

Transmitowane będzie:

Wideoczat będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Komentarz

  • nie da się krócej
    poszkodowani
    02.03.2021, 20:55
    Czy są w planach oszczędności w zakresie likwidacji Wojewódzkich Zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności. Każdy kto był wie, ze jeśli w Powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności osoba nie dostała określonego stopnia niepełnosprawności, to w Wojewódzkim zespole również go nie otrzyma, a niejednokrotnie zabiera się na niej nawet to co otrzymały w Powiatowym zespole. A takich zespołów jest wiele w Polsce i pracuje tam wielu ludzi i zajmuje duże powierzchnie lokalowe. Również sąd to nie jest miejsce dla osób chorych. Biuro pełnomocnika ma również wiele pracowników i niby Pan pełnomocnik może interweniować a w tą patologia a jednak nic z tym nie może zrobić, -Czy przy biurze Pana pełnomocnika powstaną komisje krajowe które będą widziały człowieka holistycznie (nie będzie to doradca zawodowy lecz lekarz medycyny pracy, psycholog, psychiatra, socjolog , być może ktoś zajmujący się rodziną, a przede wszystkim żeby był w takiej komisji człowiek) i będą te osoby brały pod uwagę także to co pisze o sobie sama osoba niepełnosprawna w takim odwołaniu i będzie internweniowała w takich sprawach skutecznie, np. telefonicznie kontaktować się z lekarzami rodzinnymi lub specjalistami leczącymi takie osoby, ośrodkami pomocy opiekującymi się takimi osobami którym np. po 15 latach zabiera się stopnie niepełnosprawności mimo pogarszającego się stanu zdrowia i wieku np,50+. Niepelnosprawność to nie tylko choroba ale cała sytuacja osoby związana z tą chorobą. Bo na tą ,,pomoc" którą oferują Wojewódzkie zespoły i Sądy już dosyć wydano pieniędzy

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas