Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Nieumawialni” już w Polsce!

30.07.2013
Autor: Ada Prochyra
Źródło: inf. własna

Już od 31 lipca br. polscy widzowie będą mieli okazję śledzić losy bohaterów kontrowersyjnego brytyjskiego serialu dokumentalnego „The Undateables”. Pierwszy odcinek w polskiej wersji językowej zostanie wyświetlony o godz. 22.30 w telewizji TLC. Seria, na którą złożą się trzy odcinki, będzie nosić tytuł „Gotowi na miłość”.

W każdym odcinku serialu prezentowane są historie kilku osób z niepełnosprawnością, które nie mają doświadczenia w randkowaniu, ale pragną znaleźć swoją drugą połówkę. Przekrój prezentowanych przypadków jest szeroki – tylko w pierwszym odcinku poznajemy Richarda z zespołem Aspergera, Luka z zespołem Tourette’a i poruszającą się na wózku Penny o łamliwych kościach. W kolejnych pojawiają się nowi bohaterowie oraz nowe historie. Chociaż motywem przewodnim jest poszukiwanie miłości, widzowie będą mieli niejedną okazję do śmiechu, a także zastanowienia.

"Gotowi na miłość” to reżyserowany serial dokumentalny, dobrze pokazuje on jednak warunki, w jakich żyją Brytyjczycy z niepełnosprawnością. 

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych reakcji i spostrzeżeń na temat serialu. Zapraszamy do wypowiadania się na jego temat w komentarzach pod artykułem lub na naszym forum.  

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Jaka kontrowersja?
    moniha
    04.08.2013, 11:03
    Obejrzałam pierwszy odcinek tej serii i powiem szczerze podobał mi się,pełen emocji,pozytywnych relacji.W naszym kraju jeszcze tkwi mit,że jak się jest osobą niepełnosprawną fizycznie to z upośledzeniem umysłowym,uczuciowym.Tacy ludzie powinni najlepiej siedzieć w domu i nie zaburzać równowagi świata.Każdy ma prawo do miłości,jesteśmy tak samo "stworzeni" jako istoty ludzkie. Na zewnątrz z różnymi "defektami",a dusze,uczucia i serca mamy takie same jak reszta ludzkości.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas