Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konflikt o miejsca parkingowe

31.10.2006
Autor: oprac. redakcja
Źródło: Słowo Podlasia, 17-23 października 2006 r.

Na jednym z osiedli w Białej Podlaskiej wybuchł konflikt, którego źródłem stały się trzy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Mieszkańcy bloku przy ul. Jagiellończyka 6 protestują przeciwko wyznaczeniu przed ich blokiem „kopert”. Jak argumentują, osoby niepełnosprawne, które mogą korzystać z miejsc, mieszkają w bloku obok i muszą pokonać kilkaset metrów, aby do nich dotrzeć. Natomiast w ich bloku nie mieszka żaden niepełnosprawny.
Zdaniem osób, które wystąpiły do urzędu miasta o wyznaczenie miejsc, protest jest bezzasadny i świadczy o niewrażliwości niektórych z mieszkańców osiedla. W ich opinii „koperty” znajdują się w jednakowej odległości od obydwu budynków.

Zapytany o opinię naczelnik wydziału dróg i komunikacji urzędu miasta stwierdził, że protest jest nieuzasadniony, tym bardziej, że przy ul. Jagiellończyka nie było do tej pory ani jednego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, nawet teraz ich liczba jest niewystarczająca i jeśli do jego wydziału wpłyną kolejne wnioski o wyznaczenie nowych miejsc, prawdopodobnie zostaną one rozpatrzone pozytywnie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas