Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Krapkowice: Integracja i współpraca na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnością

08.05.2013
Źródło: inf. prasowa

W dniach 8-9 maja w Zespole Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Krapkowicach realizowany będzie projekt pod nazwą: "Integracja europejska i współpraca międzynarodowa na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców gminy Krapkowice".

Krapkowicka szkoła obejmuje edukacją dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych z terenu gminy i powiatu Krapkowic. W październiku 2012 roku podpisała umowę partnerską ze szkołą o podobnym profilu z Frydka-Mistka w Republice Czeskiej.

Głównym założeniem tego spotkania jest integracja europejska placówek o podobnej specyfice kształcenia, promocja stosowanych metod pracy i form wsparcia dla uczniów niepełnosprawnych oraz zacieśnienie partnerstwa pomiędzy obiema szkołami.

W celu zapoznania się ze stosowanymi sposobami pracy z uczniem niepełnosprawnym w Czechach, w październiku 2012 roku, krapkowiccy nauczyciele, korzystając z zaproszenia zagranicznych partnerów, mieli możliwość wizytowania tamtejszych placówek szkolnictwa specjalnego, a uczniowie skorzystali w ubiegłym roku z nowych form rewalidacji w trakcie zawodów sportowych.

Dzięki projektowi czescy partnerzy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi dla nich metodami terapii osób niepełnosprawnych. Nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach przedstawią Czechom walory hipoterapii i hydroterapii, której nasi partnerzy nie posiadają w swojej ofercie edukacyjnej.

Termin spotkania zbiegnie się także z obchodami Dnia Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej oraz Dnia Europy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas