Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Krosno: „Na wózku po sukces”

04.02.2013
Źródło: inf. prasowa

- Dostrzegamy szczególne predyspozycje osób niepełnosprawnych, ich talent i możliwości – podkreślał Grzegorz Wysocki z zarządu BOŚ w Rzeszowie, otwierając dyskusję o prawach i korzyściach przy zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Towarzyszyła ona konferencji „Na wózku po sukces”, którą 25 stycznia 2013 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Stanisława Pigonia w Krośnie zorganizowało Stowarzyszenie „Czyń dobro, mimo wszystko”.

Wśród gości konferencji znaleźli się ludzie biznesu, świata nauki, polityki i medycyny, duchowni, przede wszystkim zaś – osoby z niepełnosprawnością. W dyskusji wzięli udział m.in. byli podopieczni Stowarzyszenia z ośrodka w Rymanowie, zaproszeni prelegenci oraz środowisko młodzieży szkolnej i studenckiej.

Krośnieńską konferencję poprowadziła Kamila Bogacka, prezes Stowarzyszenia „Czyń dobro, mimo wszystko”. Gościem honorowym wydarzenia był Michał Wojtczak, fundator Patrii Poznań, były poseł na Sejm RP, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, lobbysta, który po rozległym wylewie stoczył kilkuletnią walkę o życie. Jak opowiedział uczestnikom spotkania, dramatyczna historia wskazała mu, co w życiu stanowi bezcenną wartość, jaki wymiar ma czas i jaką jest wartością. Gdy po stoczonej batalii powrócił do aktywności, cały majątek przeznaczył na budowę ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych nad jeziorem Lednickim, 35 km od Poznania.

O tym, że niepełnosprawność przestaje być w dzisiejszym świecie barierą, mówili zaś Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Ryszard Dzik, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie”, Maciej Szymański, dyrektor Rzeszowskiego Oddziału PFRON, dr Łukasz Wojtyczek (w imieniu dra Dariusza Sobieraja) i Grzegorz Wysocki z zarządu BOŚ w Rzeszowie.

Spotkanie było także okazją do przekazania informacji o możliwościach uzyskania dotacji przez niepełnosprawnych studentów, których na krośnieńskiej uczelni jest 110. Regulacje w tym zakresie przedstawił Maciej Szymański, dyrektor rzeszowskiego oddziału PFRON Rzeszów.

Wydarzenie objął patronatem honorowym rektor PWSZ w Krośnie prof. dr hab. Grzegorz Przebinda.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas