Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

VI edycja Konkursu Dziennikarskiego - „Oczy Otwarte” 2006

18.05.2006

Już po raz szósty dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni mogą zgłaszać prace do kolejnej edycji Konkursu „Oczy Otwarte” poświęconego problematyce osób niepełnosprawnych. Konkurs organizowany jest przez Philip Morris Polska SA i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

logo konkursu Oczy Otwarte 2006

Konkurs obejmuje artykuły, audycje radiowe i programy telewizyjne, które zostały po raz pierwszy opublikowane lub wyemitowane między 1 sierpnia 2005 r. a 31 sierpnia 2006 r. Termin zgłaszania prac do Biura Organizacyjnego Konkursu upływa 15 września 2006 r. Nagrodami są statuetki Konkursu i kilkudniowy wyjazd studyjny do Wielkiej Brytanii, gdzie laureaci będą mogli zapoznać się z tamtejszymi rozwiązaniami służącymi integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Wierzymy, że konkurs ‘Oczy otwarte’, który ma na celu zmieniać wizerunek osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, spełnia swoje zadanie. Z pewnością jednak wiele jest jeszcze do zrobienia, dlatego w tym roku kontynuujemy Konkurs we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji – powiedziała Katarzyna Borucka, przedstawicielka Philip Morris Polska SA.

W Konkursie zostanie przyznanych pięć nagród: dwie w kategorii Artykuł Prasowy, po jednej w kategoriach Audycja Radiowa i Program Telewizyjny oraz Nagroda Specjalna Jury. Jury może także dodatkowo wyróżnić statuetkami Konkursu po jednej redakcji w każdej kategorii
– prasowej, radiowej i telewizyjnej – za szczególny wkład w promocję idei integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wybór laureatów będzie przebiegać dwuetapowo. Aby zapewnić wysoki poziom nominowanych prac, wstępnej selekcji dokonają członkowie Jury. Wybiorą 20 najlepszych prac – 10 w kategorii Artykuł Prasowy oraz po pięć w kategoriach Audycja Radiowa i Program Telewizyjny.

Ostatecznych zwycięzców wyłonią przedstawiciele świata niepełnosprawnych – artyści, sportowcy, działacze społeczni, itp.

Po poprzednich edycjach Konkursu widać coraz większe zainteresowanie mediów problematyką niepełnosprawnych. Oznacza to, że całe społeczeństwo powoli dojrzewa do tego, by umieć żyć z niepełnosprawnymi oraz traktować niepełnosprawność jako normalną sprawę – powiedział Piotr Pawłowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

W skład Jury Konkursu wchodzą: Barbara Rogalska (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), Teresa Torańska (dziennikarz prasowy i telewizyjny), Barbara Pietkiewicz (Polityka), Janina Jankowska (dziennikarz radiowy), Filip Łobodziński (Newsweek Polska), Piotr Pawłowski (Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji).

Więcej szczegółów na temat Konkursu znajduje się w Regulaminie dostępnym w Internecie pod adresem: www.oczyotwarte.pl.

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Jeziorowska
Biuro Organizacyjne Konkursu „Oczy otwarte”
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ul. Dzielna 1 00-162 Warszawa
tel. 022 635 13 30, faks: 022 635 11 82
e-mail: oczyotwarte@integracja.org

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas