Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rozwiązanie konkursu „Mamo, Tato nie parkuj na tym miejscu”

11.04.2006

Maksymilian Jabłecki, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie, zwyciężył w konkursie plastycznym „Mamo, Tato nie parkuj na tym miejscu”.

Konkurs, zorganizowany przez Urząd Miasta st. Warszawy i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, jest częścią „Kampanii parkingowej”, której celem jest uświadomienie pełnosprawnym kierowcom skutków zajmowania przez nich miejsc parkingowych zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych. W okresie przedświątecznym, wobec wzmożonego ruchu na parkingach problem ten nabiera szczególnego znaczenia.

Zwycięska praca w konkursie
Maksymilian Jabłecki, Szkoła Podstawowa nr 321 - zwycięska praca

Zwycięskiej pracy, przedstawiającej symbol stolicy – warszawską Syrenkę – na wózku inwalidzkim – towarzyszy ciekawe i wpadające w ucho hasło „Zostawiaj puste koperty, Warszawo!”. Warto wspomnieć, że tzw. „koperty” to potoczna nazwa specjalnych miejsc parkingowych, przeznaczonych wyłącznie do użytku przez osoby niepełnosprawne.

Wyróżniona praca w konkursie
Anna Mączyńska, Szkoła Podstawowa nr 307 - praca wyróżniona

Praca Maksymiliana jest nie tylko warta uznania pod względem artystycznym, ale ma również dużą wartość merytoryczną – w prosty, ale atrakcyjny sposób przekazuje ideę kampanii. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której Kampania Parkingowa nie będzie już potrzebna i problem zajmowania kopert przestanie istnieć. – mówi Piotr Pawłowski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Pracę Maksymiliana oraz pięć innych, wyróżnionych w konkursie, będzie można obejrzeć, w przedświątecznym okresie, w środkach transportu miejskiego oraz przy wejściach do metra, a także w ogólnopolskim magazynie „Integracja”.

Wyróżniona praca w konkursie
Hubert Nowakowski, Zespół Szkół nr 16, Społeczne Towarzystwo Oświatowe - praca wyróżniona
Wyróżniona praca w konkursie
Jakub Kalisiak, Zespół Szkół Specjalnych nr 88 w Szpitalu klinicznym Dzieciątka Jezus - praca wyróżniona
Wyróżniona praca w konkursie
Julia Olkiewicz - Zespół Szkół nr 16, Społeczne Towarzystwo Oświatowe - praca wyróżniona

Partnerami akcji są: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, warszawska Straż Miejska oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

* Zgodnie z polskim ustawodawstwem prawo do parkowania na kopertach mają tylko posiadacze specjalnej karty parkingowej, czyli osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz ograniczonej sprawności ruchowej. Niestety miejsca te są często zajmowane przez osoby nie mające takich uprawnień. Kampania Parkingowa ma na celu uświadomienie, że ich działanie w znacznym stopniu utrudnia życie niepełnosprawnym użytkownikom dróg.

Źródło: inf. wł.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas