Drugie złoto Rogowiec

20.03.2006

Polska biegaczka Katarzyna Rogowiec w niedzielę 19.03 w Pragelato zdobyła drugi złoty medal dla Polski podczas IX Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Turyn 2006. Rogowiec wygrała bieg narciarski na 15 km techniką klasyczną.

Druga na mecie była Rosjanka Anna Burmistrowa z Rosji, a trzecia Julia Betenkowa z Ukrainy. Dziewiąte miejsce zajęła druga Polka, Grażyna Groń.

Jest to drugi złoty medal naszej biegaczki zdobyty na paraolimpiadzie w Turynie. Poprzedni Rogowiec wywalczyła także w niedzielę 12.03 w biegu na 5 km techniką dowolną.

W tabeli medalowej przed zakończeniem ostatnich konkurencji alpejskich prowadzi Rosja przed Ukrainą i Niemcami. Polska awansowała z 12. na 10. miejsce.

Wyniki niedzielnych biegów narciarskich na długim dystansie stylem klasycznym z udziałem Polaków