Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Biznesowi społecznicy nagrodzeni w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

02.12.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pexels.com
ręce kobiety nalewają do małych dyń zupę dyniową obok druga kobieta pomaga

Najlepsze podmioty ekonomii społecznej i jednostki samorządu terytorialnego zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej, prowadzonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

To już trzecia edycja konkursu na Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Co roku Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz partnerami – Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw – nagradza najlepsze podmioty, które wspierają zatrudnienie i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnych, seniorów, bezrobotnych.

Najważniejsi w biznesie? Ludzie!

Podczas uroczystości zorganizowanej w formule online poznaliśmy laureatów, którym wyrazów uznania nie szczędzili minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz Sekretarz Stanu w ministerstwie rodziny Stanisław Szwed. 

- Ekonomia społeczna i solidarna to wyjątkowo piękny rodzaj działalności, w którym najważniejszą rolę odgrywają ludzie. Zysk nie jest celem samym w sobie, ale ma służyć tym, którzy tej pomocy potrzebują. Przyznając dziś po raz kolejny certyfikaty Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej, w sposób szczególny wyróżniamy tych z Państwa, którzy z powodzeniem łączycie działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem – mówiła minister Marlena Maląg.

Coraz więcej wyróżnień 

W tym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nagrodzonych zostało 150 podmiotów aktywnych w sferze ekonomii społecznej i solidarnej (15 laureatów oraz 135 podmiotów certyfikowanych Znakiem Jakości). W dwóch poprzednich edycjach nagrodzonych zostało 97 podmiotów.

- Bardzo nas cieszy, że dziś dzięki wspólnym wysiłkom, przyznając Państwu certyfikaty Znak Jakości obchodzimy niejako święto ekonomii społecznej. Święto sukcesu takiego podejścia do prowadzenia biznesu – mówił Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. – Gratuluję wszystkim Państwu! Nie tylko budujecie markę ekonomii społecznej, ale także tak po ludzku udowadniacie, że w każdym człowieku tkwi niesamowity potencjał, wystarczy stworzyć mu odpowiedzenie warunki, aby mógł rozkwitać.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 r. prowadzony jest w ramach projektu pn. „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego” współfinasowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pięć kategorii

W ramach tegorocznej – trzeciej edycji Konkursu – certyfikaty przyznane zostały w pięciu kategoriach:

Kategoria I – Debiut roku

 1. Spółdzielnia Socjalna Konwalia
 2. „Za Górą" Sp. z o.o.
 3. Spółdzielnia Socjalna Kociewska

Kategoria II – Najlepszy pracodawca

 1. Spółdzielnia Socjalna MULTISERVICE
 2. Spółdzielnia Socjalna Równość z siedzibą w Krakowie
 3. Spółdzielnia Socjalna ECOSS

Kategoria III – Sukces rynkowy

 1. Spółdzielnia Socjalna Serowa Kraina
 2. Fundacja Pro Omnis
 3. Spółdzielnia Socjalna „Smak-Bistro”

Kategoria IV – Przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS

 1. Fundacja Tyflologika
 2. Fundacja JA i TY
 3. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin

Kategoria V – Społecznie odpowiedzialny samorząd

 1. Miasto Gorlice
 2. Powiat Łęczyński
 3. Gmina Zbójno

Więcej informacji o laureatach.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas