Poznaliśmy Mistrzów Polski Osób Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów

30.11.2020
Autor: inf. prasowa
mężczyzna leży na ławeczce i wyciska ciężary po obu stronach mężczyźnia w maseczkach

W dniach 20-21 listopada w Ośrodku Sportowo-Rehabilitacyjnym GRAND w Chotowej k. Dębicy odbyły się już po raz siedemnasty Drużynowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W tych trudnych obecnie czasach spowodowanych COVID-19 wystartowało ostatecznie sześć drużyn, a w skład danej ekipy wchodziła jedna zawodniczka, jeden junior do lat 23 oraz trzech seniorów, w składzie może być także junior.

Tytuł mistrzowski po raz siedemnasty zdobyła reprezentacja Startu Wrocław, zdobywając łącznie 597,28 pkt. Drużyna z Wrocławia wystąpiła w następującym składzie: Beata Jankowska, Tomasz Zając, Sławomir Szymański, Tomczyk Mariusz oraz Tomasz Kociubiński.

Drugie miejsce z wynikiem 490,06 pkt. dla gospodarzy Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczyła reprezentacja Startu Tarnów, która wystąpiła w następującym składzie: Marzena Zięba, Jacek Kierach, Paweł Jewuła, Piotr Szymeczek i Artur Lis.

Na najniższym stopniu podium stanęła druga reprezentacja Startu Wrocław z wynikiem 457,02 w składzie: Alicja Więch, Mikołaj Kociubiński, Daniel Baczmański, Andrzej Owczarek oraz Aleksander Pomorski.

Najwyższe ciężary

Najwyższy podniesiony ciężar wśród kobiet to 135 kg Marzeny Zięby ze Startu Wrocław, wśród mężczyzn to 193 kg Aleksandra Pomorskiego ze Startu Wrocław.

Zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi medalami oraz pucharami. Mistrzostwa Polski zostały zorganizowane przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start i Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych Start.

Zawody zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sporu i Turystyki.