Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

500 zł z PFRON przez pięć miesięcy zamiast trzech

12.11.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pexels.com
Źródło: www.pfron.org.pl
dziewczyna z zespolem downa siedzi przy stole z kawą obok innej dziewczyny patrzącej w laptopa

Przez pięć miesięcy, a nie jak dotychczas przez trzy, będzie można uzyskać wsparcie z PFRON w wysokości 500 zł za każdy miesiąc dla osób z niepełnosprawnością, które z powodu pandemii nie mogą korzystać z zajęć w placówkach terapeutycznych.

Wcześniej PFRON wydłużył także czas składania wniosków w programie „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu oraz sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. 

Szczegóły o programie i sposobie wnioskowania podawaliśmy w naszym poradniku

Większa pomoc dla samorządów

PFRON zwiększa także refundację samorządowych projektów w ramach modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu oraz sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

„Zgodnie z nowymi zasadami Fundusz zwiększa wysokość refundacji do 100 proc. kosztów dostarczania osobom niepełnosprawnym leków, produktów żywnościowych czy innych artykułów pierwszej potrzeby oraz świadczenia pomocy psychologicznej. Pozostałe projekty mogą natomiast uzyskać – tak jak dotychczas – refundację w wysokości do 50 proc. kosztów” – podaje Fundusz.

- Samorządowcy mogą dofinansować działania, które uznają za najbardziej potrzebne. To samorząd decyduje, czy i w jaki sposób chce udzielić pomocy i wnioskuje o dofinansowanie z PFRON – wyjaśnia Krzysztof Michałkiewicz, prezes PFRON. 

Powiat, który chce skorzystać ze wsparcia, wnioskuje o nie we właściwym oddziale Funduszu. 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas