Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Informacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych działa od dwóch lat

28.02.2005

Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych oraz portal niepelnosprawni.pl prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji działają już od 2 lat. W tym czasie Centrum udzieliło prawie 16 tysięcy porad, a portal jest odwiedzany przez około 100 tys. użytkowników miesięcznie.

Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych i portal nioepelnosprawni.info rozpoczęły swoją działalność 27 lutego 2003 r. Zadaniem Centrum Informacyjnego jest bezpłatna pomoc w znalezieniu informacji dotyczących edukacji, rehabilitacji, ulg i uprawnień, sprzętu rehabilitacyjnego, systemu orzecznictwa i obowiązujących aktów prawnych oraz innych dotyczących zagadnienia niepełnosprawności.  Na pytania zgłaszających się do Centrum osób odpowiadają: pracownicy socjalni, prawnik i psycholog.

Do Centrum mogą się zgłosić:

  • osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz opiekunowie, 
  • organizacje pozarządowe zajmujące się tematem związanym z niepełnosprawnością, 
  • nauczyciele, studenci, dziennikarze, urzędnicy, 
  • oraz wszyscy, którzy interesują się problemami wynikającymi z niepełnosprawności.

Centrum współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, w tym ze stowarzyszeniem Klon/Jawor i portalem ngo.pl. Stale też współdziałamy ze studentami z Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Dodatkowo pracownicy Centrum Informacyjnego udzielają odpowiedzi jako eksperci na forum gazety.pl

Zobacz nasze forum

W okresie 2 lat Centrum Informacyjne wydało 11 broszurek informacyjnych dla osób niepełnosprawnych (informacji o nich szukaj w Biblioteczce Centrum na portalu), prowadzi także szkolenia dla osób niepełnosprawnych dotyczące aktywnego poszukiwania pracy i własnej działalności gospodarczej.

Portal www.niepelnosprawni.pl jest zarówno bazą informacyjną dla Centrum, jak i źródło wiedzy dla internautów zainteresowanych tematyką niepełnosprawności. Oprócz aktualności z kraju i ze świata portal prezentuje 24 działy tematyczne. Korzysta z nich miesięcznie około 100 tys. użytkowników. Statystyki oglądalności portalu wciąż się poprawiają. Najchętniej odwiedzane działy to: Prawo, Praca, Edukacja, Poradnik, Organizacje, Unia Europejska, Biblioteczka Centrum. Za pośrednictwem portalu można wysyłać e-kartki, zamieszczać ogłoszenia, wyrażać swoją opinię w sondzie oraz otrzymywać biuletyn informacyjny.

Kontakt:
Telefon: 0*22 831 85 82, 831 01 39
E-mail: centrum@niepelnosprawni.pl
Adres: ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa
www.niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas