Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

STEM Kindloteka rusza z cyklem zajęć online dla dzieci niesłyszących

21.10.2020
Autor: inf. prasowa
Grafika przedstawia ekran laptopa, na którym migają dwie osoby: mężczyzna i dziewczynka. Nad monitorem napis: Amazon Pomagamy

STEM Kindloteka, program edukacyjny realizowany przez Amazon oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, rozpoczyna cykl zajęć online skierowany przede wszystkim do dzieci niesłyszących. Począwszy od 22 października, raz w miesiącu odbywać się będą bezpłatne lekcje online dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Mile widziani są jednak wszyscy, którym – tak jak organizatorom programu STEM Kindloteka – bliska jest idea równości szans i dostępności w edukacji. Wsparcie eksperckie dla projektu, tłumaczenie symultaniczne na język migowy oraz napisy na żywo, zapewnia Fundacja Widzialni, partner cyklu.

Celem programu STEM Kindloteka jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości. STEM to idea holistycznego podejścia do procesu nauczania i uczenia się, integrowania w procesie edukacyjnym różnych dziedzin wiedzy i rozwijania m.in. takich umiejętności, jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca.

Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów:

  • S – Science (nauka)
  • T – Technology (technologia)
  • E – Engineering (inżynieria)
  • M – Math (matematyka)

I to właśnie te obszary rozwijane są podczas zajęć w ramach programu STEM Kindloteka. Podczas lekcji uczestnicy będą pobudzać swoją kreatywność i logiczne myślenie poprzez naukę programowania w Scratchu, kodowanie, a nawet projektowanie grafik czy gier.

Zajęcia online dla dzieci niedosłyszących i niesłyszących odbywać się będą raz w miesiącu, przez cały rok szkolny. Najbliższa lekcja odbędzie się już 22 października o godz. 10:00 i potrwa 45 min. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Szczegółowy harmonogram lekcji oraz linki do spotkań dostępne są na stronie projektu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas