Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ''ZIELONY LIŚĆ''

17.02.2005

Wg raportów Komendy Głównej Policji w Polsce co roku ma miejsce ponad 50 tys. wypadków drogowych. W ich wyniku 60 tys. osób zostaje rannych, a ponad 6 tys. ponosi śmierć. W całej Europie w wypadkach drogowych rokrocznie ginie ok. 45 tys. ludzi.

Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "ZIELONY LIŚĆ" powstała w 2001 roku w odpowiedzi na docierające zewsząd sygnały od osób poszkodowanych w wypadkach i ich bliskich, dotyczące rozlicznych trudności, jakie osoby te napotykają w procesie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych i wszelkiego rodzaju świadczeń, a także skutecznej rehabilitacji oraz terapii. Ambicją Fundacji było i jest docieranie do ludzi z terenu całej Polski, zwłaszcza tych, dla których dostęp do wiedzy prawniczej jest utrudniony z powodów materialnych oraz skoncentrowania kancelarii adwokackich w dużych ośrodkach miejskich.

Od czasu swego powstania udziela bezpłatnej pomocy prawnej ofiarom wypadków komunikacyjnych i ich rodzinom. Dofinansowuje leczenie, rehabilitację i terapię, zakup sprzętu medycznego i inwalidzkiego, m.in. protez i wózków inwalidzkich. Systematycznie zwiększa się liczba podopiecznych Fundacji na terenie całego kraju. Konsekwentnie poszerzany jest również obszar działalności na rzecz poszkodowanych, zwłaszcza zamieszkujących na wsi i w małych miastach. Fundacja podejmuje wspólne z innymi lokalnymi organizacjami i instytucjami działania na rzecz poszkodowanych. (na przykład z inicjatywy i dzięki staraniom Fundacji do Elbląskiego Stowarzyszenia LAZARUS trafił szwedzki sprzęt rehabilitacyjny o łącznej wartości około 5.400 zł. Sprzęt jest przeznaczony dla wspólnych podopiecznych Fundacji "Zielony Liść" i Stowarzyszenia LAZARUS).

Pracownicy Fundacji aktywnie uczestniczą również w rozmaitych projektach, mających na celu usprawnienie działań pomocowych na rzecz ofiar wypadków oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dniu 29 kwietnia 2004 roku decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu, VII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego, uzyskała status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.

Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ZIELONY LIŚĆ
87-100 Toruń, ul Ducha Świętego 5/4
tel.: 0*56 657 55 40-41
faks: 0*56 657 55 42
Infolinia: 0 801 112 982, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 16.30
www.fundacjazielonylisc.org

Źródło: Fundacja Zielony Liść

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • UWAGA NA FZL
    Mario
    29.07.2016, 10:19
    OBECNA DZIAŁALNOŚĆ FUNDACJI ZIELONY LIŚĆ TO CHAMSTWO I ZŁODZIEJSTWO W CZYSTEJ POSTACI: NIE WYPŁACAJĄ REFUNDACJI OD XII 2015, OSZUKUJĄ PODOPIECZNYCH OD STYCZNIA, PODOPIECZNYCH MAJĄ ZA INWALIDÓW UMYSŁOWYCH
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas