Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kielecki ZAZ: od zgrabnych opakowań po zadbaną zieleń

02.10.2020
Autor: inf. prasowa
przy stolikach siedzą pracownicy i pracują przy składaniu kartonów

Nawiązują nowe przyjaźnie, rozwijają umiejętności zawodowe, uczą się samodzielności. Pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Kieleckiej zajmują się wyrobem okolicznościowych ozdób, dbaniem o wygląd i estetykę terenów zieleni, tworzą też tekturowe opakowania. Praca jest ich pasją, a każde zlecenie to dla nich sygnał, że są potrzebni.

Zakład Aktywności Zawodowej w Kielcach powstał w 2015 roku. Placówka prowadzi trzy warsztaty: introligatorski, opakowań i galanterii papierowej oraz pielęgnacji zieleni. Warsztat introligatorski specjalizuje się w składaniu teczek biurowych, rozcinaniu czasopism, składaniu torebek ozdobnych oraz robieniu pudełek tekturowych różnej wielkości. W warsztacie opakowań i galanterii papierowej powstają ozdoby okolicznościowe, wyroby rękodzieła artystycznego oraz opakowania i galanteria papierowa. Trzeci warsztat – pielęgnacji zieleni i utrzymania porządku – świadczy usługi w zakresie pielęgnacji terenów zielonych oraz sprzątania placów publicznych.

Na początek rehabilitacja

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Kieleckiej zatrudnia 52 osoby niepełnosprawne. Są to osoby niewidome, niedowidzące, z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnością ruchową. Każda grupa rozpoczyna dzień od godzinnej rehabilitacji pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Dla każdego pracownika dobierany jest indywidualny zestaw ćwiczeń usprawniających.

Pracownikami podzielonymi na zespoły zarządzają wykwalifikowani, przygotowani do pracy z osobami niepełnosprawnymi instruktorzy zawodu. Personel wykonuje wszystkie prace z niezwykłą starannością i ogromnym zaangażowaniem. Pracownicy dbają o każdy detal, by zleceniodawca był zadowolony i polecał ich nowym klientom.

Jeden z ośmiu

Kielecki ZAZ to jedna z inicjatyw Caritas podejmowanych z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Caritas archidiecezjalne i diecezjalne prowadzą osiem Zakładów Aktywności Zawodowej. Celem ich działalności jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Placówki w Budach Głogowskich, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Mikołowie (dwie), Jeleniej Górze i Siedlcach zatrudniają osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które wymagają chronionych warunków pracy.

Jesteś zainteresowany kontaktem z placówką? Zadzwoń lub napisz:

Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Kieleckiej, Wesoła 52a, 25-363 Kielce, tel. 41 368 10 28, e-mail: kielce@caritas.pl.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • .... gratuluję.
    aleksandra
    03.10.2020, 16:06
    ... dodajmy jeszcze sprzątanie oraz nierząd, i tym sposobem osiągniemy całe spektrum możliwości zawodowych dla ON i rozwijania ich kwalifikacji. Czy wszystkie ON cierpią na schorzenia intelektualne i tylko takie zawody mogą wykonywać....? Nie, ale wszelkie kursy, zazy są dedykowane do maksymalnie poziomu zawodówki, a zwykle niżej.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas