Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Białystok: Muzeum Wojska realizuje projekt „Autyzm bliżej"

02.10.2020
Autor: inf. prasowa
logo projektu po lewej niebiesko zielone kwadraty po prawej napis autyzm bliżej dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej muzeum wojska w białymstoku do potrzeb osób z autyzmem

„Autyzm bliżej" to nowy projekt edukacyjno-kulturalny Muzeum Wojska w Białymstoku, dedykowany osobom ze spektrum autyzmu. W ramach działania przygotowujemy warsztaty dla grup zorganizowanych, natomiast w weekendy odbywają się zajęcia rodzinne. Scenariusze spotkań budowane są wokół naszych wystaw i realizują je animatorzy, którzy przez ostatnie miesiące brali udział w szkoleniach m.in. Krajowego Towarzystwa Autyzmu (Oddział w Białymstoku), Muzeum Śląskiego, Muzeum Żydów Polskich Polin i Muzeum Łazienki Królewskie. Właśnie rozpoczęły się zapisy na zajęcia.

- Udział w warsztatach ma pozwolić na twórczy kontakt z obiektami muzealnymi, rozwijanie czynności poznawczych i świadomości historycznej odbiorców. Nasza oferta skierowana jest do trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych ze spektrum oraz do grup integracyjnych – mówi Marzena Wilczko, koordynatorka projektu.

Z uwagi na remont w siedzibie Muzeum, warsztaty będą się odbywać na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1. Terminy spotkań należy wcześniej zarezerwować, korzystając z formularza rezerwacji na stronie internetowej projektu. Warsztaty będą realizowane do 30 listopada 2020 r. Na zamówienie możliwa jest realizacja warsztatów w siedzibie zamawiającego.

Natomiast w sobotnie przedpołudnia, muzealni edukatorzy zapraszają rodziny z dziećmi z autyzmem na warsztaty w siedzibie Muzeum, przy ul. Kilińskiego 7. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są mailowo: mwilczko@mwb.com.pl i telefonicznie: 536 123 424. Decydować będzie kolejność zapisów. Obecność opiekunów obowiązkowa.

Więcej na stronie projektu.

Partnerzy i patroni medialni: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna, Krajowe Towarzystwo Autyzmu - KTA. Oddział Białystok, Integracja, PolskiAutyzm.pl, Polskie Radio Białystok, BiałystokOnline.pl, portal Niepelnosprawni.pl. 

Projekt „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem” jest realizowany w ramach programu Kultura Dostępna. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas