Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

23.09.2020
Autor: inf. prasowa
dziewczyny w strojach sportowych radośnie się ściskają na dole hastag grajmyrazem

#Grajmy Razem – hasło kampanii społecznej Olimpiad Specjalnych Polska rozlegnie się na stadionach piłkarskiej Ekstraklasy. Cała piąta kolejka rozgrywek – od 25 do 27 września – została oficjalnie dedykowana polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

To ważny element polskiej edycji największego święta piłki nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną – Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, które trwać będzie na całym kontynencie od 23 do 30 września 2020 r.

- W tym roku odbywa się już dwudziesta edycja tego wydarzenia, od początku wspieranego przez UEFA. W całej Europie odbędą się piłkarskie turnieje Olimpiad Specjalnych, wszyscy związani z profesjonalną piłką podkreślają w tym czasie wkład i zaangażowanie, jakie wnoszą w sport piłkarze i piłkarki z niepełnosprawnością intelektualną. Także w Polsce planowanych jest wiele wydarzeń – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

W ramach polskiej edycji Tygodnia podczas wszystkich meczów 5 kolejki PKO BP Ekstraklasy spikerzy meczowi odczytają przesłanie Olimpiad Specjalnych, a na telebimach pojawi się  wideo promujące sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Krótkie wideo, promujące Olimpiady Specjalne pojawi się także przed transmisjami telewizyjnymi meczów. To już kolejny rok, gdy Ekstraklasa i Olimpiady Specjalne Polska wspólnie zachęcają do wspierania piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną.

- Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z determinacją i zaangażowaniem pracują na treningach i rywalizują podczas zawodów. Ich medale to wynik ciężkiej sportowej pracy, ale także efekt przełamywania barier i pokonywania wielu przeciwności. Cała społeczność piłkarskiej Ekstraklasy świetnie rozumie i podziwia ten ogromny wysiłek. Przyłączając się z wielką dumą do tej akcji, zachęcamy wszystkich, by także okazali wsparcie dla Olimpiad Specjalnych, bo w każdym sporcie i w każdej rywalizacji to właśnie kibic jest bezcenną wartością i ogromną motywacją – powiedział Marcin Mikucki, dyrektor Departamentu Komunikacji i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Imprezy w regionach

Polska edycja Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych to również  regionalne turnieje piłki nożnej w całym kraju, a także piłkarskie święto podczas V Ogólnopolskiego Dnia Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych, w którym weźmie udział 100 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 6-12 lat z całego kraju. 

Partnerami polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w tym roku są Tauron Polska Energia i Huawei Polska. 

- Gramy na boiskach i jesteśmy aktywni! Oczywiście priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo, więc zachowujemy wszelkie rygory sanitarne, związane z pandemią. Jednak pomimo sytuacji chcemy, by nasi zawodnicy mogli czerpać radość ze sportu – dodała Joanna Styczeń-Lasocka.

To właśnie w związku z pandemią Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych został przeniesiony ze swojego tradycyjnego majowego terminu na wrzesień. To wydarzenie odbywa się jednocześnie z Europejskim Tygodniem Sportu, by pokazać, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są równoprawnymi obywatelami społeczeństwa, a ich pasja i determinacja w sporcie w niczym nie ustępuje innym zawodnikom.  

Lista turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych 

  • Łódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Olimpiad Specjalnych, Uniejów, 18 września 2020
  • Opolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych, Gogolin, 23 września 2020
  • Regionalny Wielkopolskie - Poznań Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Special Olympics, Leszno, 23 września 2020
  • Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, Starachowice, 25 września 2020
  • XVII Regionalny Wielkopolskie-Konin Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, Turek, 12 października 2020.

Więcej informacji na stronie Olimpiad Specjalnych.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas