Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ostatni moment na zgłoszenie kandydata do konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2020”!

22.09.2020
Autor: Integracja
statuetki konkursu stoją w rzędzie na stole

Jeszcze tylko do poniedziałku, 28 września, można zgłaszać kandydatów do XVIII edycji konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER”. To niepowtarzalna okazja do odkrycia niezwykłych osób z niepełnosprawnością i opowiedzenia o nich światu!

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach wybrano niemal 100 osób, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia. W 2020 r. konkursowe Jury po raz piąty wybierze też Osobowość Internetową – osobę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w sieci, inspirując innych. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.

Kandydata do Konkursu może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.

Zgłoszenia należy przesyłać:

  • e-mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org
  • pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2020”.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 22 530 65 70.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • dane Kandydata: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy;
  • dane Zgłaszającego: imię i nazwisko lub nazwę oraz imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy osoby kontaktowej reprezentującej Zgłaszającego;
  • opis Kandydata uzasadniający zgłoszenie, w szczególności opis Kandydata oraz jego działalności;
  • rekomendacje kandydatury od osób fizycznych lub prawnych;
  • aktualne zdjęcie Kandydata w wersji elektronicznej;
  • zgodę Kandydata na: udział w Konkursie, przetwarzanie danych osobowych Kandydata w celu udziału w Konkursie, nieodpłatne rozpowszechnianie wizerunku w celach związanych z realizacją Konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 września o godz. 23:59.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali 3 grudnia 2020 roku w Zamku Królewskim w Warszawie. Formuła wydarzenia zostanie dopasowana do bieżących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2020”.

Pobierz formularz zgłoszeniowy do Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2020” (plik DOCX, 38 kB), zawierający: miejsce na wpisanie danych Kandydata i Zgłaszającego, opis działań Kandydata, rekomendacje, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku.

***

Integracja od 26 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pl i od sześciu lat Sprawniwpracy.com. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP

Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Partnerzy główni: Fundacja Orange

Partnerzy: Fundacja LOTTO, Fundacja PKO Banku Polskiego

Patronat medialny: TVP 2, Program 1 Polskiego Radia, portal Niepelnosprawni.pl

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas