Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bohaterki kampanii „Mistrzowie na Igrzyska” w najwyższej formie na mistrzostwach Polski w LA

17.09.2020
Autor: inf. prasowa
trzy zawodniczki, dwie kobiety i mężczyzna za nimi wszyscy w geście radości z uniesionymi do góry rękami

12-13 września 2020 r. w Bydgoszczy odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Sprawni-Razem z udziałem zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.

Wśród startujących byli sportowcy z zespołem Downa, którzy w marcu br. mieli reprezentować kraj na Światowych Igrzyskach w Turcji. Choć pandemia pokrzyżowała ich plany wyjazdowe, to zawodnicy kontynuują treningi, wierząc, że wkrótce będą mogli rywalizować na arenie międzynarodowej. Tymczasem w miniony weekend na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka pokazali wspaniałą formę, zwłaszcza w konkurencjach biegowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują reprezentantki województwa mazowieckiego: Magdalena Dąbrowska i Zofia Dzięcioł, które w Bydgoszczy zdobyły po trzy medale.

Bezkonkurencyjna na bieżni Magdalena Dąbrowska sięgnęła po złoto na dystansach 100 i 400 m, uciekając swojej koleżance Zofii Dzięcioł, która w tych biegach wywalczyła drugie miejsce. Do swoich kolekcji medalowych z MP LA 2020 obie zawodniczki dołożyły po srebrnym krążku, biegnąc w sztafecie kobiet województwa mazowieckiego. Dodatkowo Zofia Dzięcioł oddała najdłuższy skok w dal spośród startujących w zawodach kobiet z zespołem Downa.  

Świetna forma

Stając na najwyższych miejscach na podium obie lekkoatletki potwierdziły świetną formę i gotowość do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami z całego świata. Póki co nadal pozostaje im jedynie udział w zawodach krajowych. Już za miesiąc multidyscyplinarna Zofia Dzięcioł bronić będzie tytułów mistrzowskich na Mistrzostwach Polski w pływaniu Sprawni-Razem 2020 w Krakowie.

Osiągnięcia sportowe zawodniczek można śledzić na Facebook-u: M jak mogę i Zofia Dzięcioł - kwestia perspektywy.

O losach bohaterów kampanii „Mistrzowie na Igrzyska” na bieżąco informuje strona www.fundacjasoni.pl.

Wciąż aktywna jest zbiórka środków na przygotowania i udział polskich sportowców w najbliższych międzynarodowych zawodach dla osób z zespołem Downa, które odbędą się w przyszłym roku: Mistrzowie na Igrzyska.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz zakaz aborcji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu?

Biuletyn

Wspierają nas