Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Toruń: 13 osób zakażonych koronawirusem w ośrodku wsparcia „Samarytanin”

16.09.2020
Autor: PAP, fot. pixabay.com
grafika na niebieskim tle rysunki wirusa okrągłe kule z wypustkami i dwie sylwetki seniora i seniorki z laskami

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 13 osób z Całodobowego Ośrodka Wsparcia „Samarytanin” w Toruniu. To 9 podopiecznych i 4 pracowników — poinformował rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Testy w „Samarytaninie” zostały na ten moment zakończone. Dotychczas przeprowadzone badania ujawniły zakażenie u 13 osób.

- Kwarantanną objęte zostały także osoby z rodzin pracowników tego ośrodka. Ci podopieczni, którzy mogą nadal przebywać w tym ośrodku, w nim przebywają – dodał Adrian Mól.

Ośrodek funkcjonuje w Toruniu od 9 lat. Działa przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i zajmuje się pomocą osobom starszym i niepełnosprawnym.

Inne ognisko koronawirusa, które pojawiło się w ostatnich dniach w województwie kujawsko-pomorskim, to firma z powiatu tucholskiego. W środę, 16 września, poinformowano o 5 przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w tej firmie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas