Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Tenisiści zagrali w Łodygowicach

15.09.2020
Autor: inf. prasowa
dwóch mężczyzn na wózkach podczas gry w tenisa przy stole

Przez trzy dni niepełnosprawni sportowcy z różnych zakątków naszego kraju walczyli o medale podczas jubileuszowego XX Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Łodygowicach w dniach 4 - 6 września 2020 r.

W sobotnich rozgrywkach drużynowych wzięło udział kilkanaście klubów. Wśród nich Silesia Katowice, Top Bolesławiec, START Skierniewice, START Warszawa, START Wrocław oraz gospodarze SI Eurobeskidy. Po długiej i wyczerpującej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ze START Wrocław. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci SI Eurobeskidy. Brąz trafił do drużyny START Radom. Wieczorem po finałach sportowcy mogli zregenerować siły przy grillu i góralskiej muzyce. Podczas spotkania swoją obecnością uczestników zaszczycili wiceminister Stanisław Szwed, Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik, a także wiceprezes PFRON Tomasz Maruszewski.

Zaangażowanie i pasja

- Jestem tutaj kolejny raz i niezmiennie jestem pod wrażeniem zaangażowania i pasji wszystkich uczestników, i widzę, że poziom sportowy jest równie wysoki. Cieszy mnie, że w trudnym czasie epidemii sport niepełnosprawnych może funkcjonować – mówił przedstawiciel PFRON. – Zależy nam, żeby postrzeganie niepełnosprawności przez ogół społeczeństwa było normalne, że tak samo, jak pełnosprawni, osoby niepełnosprawne mają swoje pasje, również związane ze sportem, i mogą je realizować – podkreślił.

- Sam po sobie widzę z upływem lat, że sprawność fizyczna jest szalenie ważna, żebym mógł dalej pracować. W „perspektywie finansowej 2021-2027” wpisałem jako jeden z priorytetów polityki państwa promocję aktywności fizycznej i sportu osób niepełnosprawnych w powszechnym wymiarze, żeby dbać o zdrowie osób z niepełnosprawnością. Uważam, że promowanie takich wydarzeń, jak ten turniej, gdzie kilkadziesiąt osób z różnymi niepełnosprawnościami zjawiło się i widać, że są aktywni fizycznie, to jest ogromnie ważna sprawa – zaznaczył minister Wdówik. 

Sponsorem Głównym turnieju była Spółka PGE Energia Odnawialna. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy nosisz maseczkę?

Biuletyn

Wspierają nas