Mendak bez drugiego medalu

04.09.2012
Autor: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna

Joanna Mendak w swoim drugim występie na paraolimpiadzie w Londynie zajęła - tak nielubiane przez sportowców - czwarte miejsce. W finale wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym wyprzedziły ją dwie Rosjanki i reprezentantka Azerbejdżanu.

Tym samym Mendak nie została pierwszą w naszej reprezentacji podwójną medalistką w Londynie. W niedzielę zdobyła złoto na 100 metrów stylem motylkowym. Przed Joanną jeszcze dwie konkurencje więc nadal ma szanse na tytuł londyńskiej multimedalistki.

W dzisiejszym wyścigu zwyciężyła Rosjanka Oxana Savchenko z czasem 58.41. Joanna Mendak uzyskała rezultat 1.01.07. Do brązowego medalu zabrakło jej niecałej sekundy.