Pływanie: Drugie złoto w Londynie

02.09.2012
Autor: Filip Miłuński, fot: Maciej Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Niedowidząca Joanna Mendak zdobyła na londyńskiej pływalni drugi dla Polski złoty medal igrzysk paraolimpijskich. Na dystansie 100 m stylem motylkowym była bezkonkurencyjna osiągając czas 1.06.16.

Tym samym Mendak obroniła złoto wywalczone w Pekinie cztery lata temu, kiedy ustanowiła też rekord paraolimpijski. W tamtym wyścigu dystans stu metrów motylkiem nasza olimpijka przepłynęła w trzy sekundy szybciej niiż podczas dzisiejszego finału.

Drugie miejsce zajęła Rosjanka Darya Stukalova która ukończyła dystans w czasie dłuższym o zaledwie dziewięć setnych sekundy niż Joanna Mendak. Brązowy medal przypadł w udziale Brytyjce Hannah Russell.

To trzeci medal naszych pływaczek w Londynie. Wcześniej Oliwia Jabłońska zdobyła srebro na 100 metrów delfinem, a Paulina Woźniak wywalczyła brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Finisz finału na 100 metrów motylkiem, fot: Maciej Kowalczyk.