Tenis stołowy: brąz nie dla Siemienieckiej

02.09.2012
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Nie udało się Krystynie Siemienieckiej (Dziesiątka Nowa Sól) wywalczyć brązowego medalu. W 11 klasie niepełnosprawności na trzecim stopniu podium stanie Rosjanka Anzhelika Kosacheva, która wygrała z Polką 3-1.

Trzydziestotrzyletnia zawodniczka pochodząca z Drezdenka nie oddała medalu bez walki. Po przegranym pierwszym secie zmobilizowała siły i drugi set należał już do niej. Wtedy, przy remisowym wyniku, jeszcze wszytko było możliwe. Zabrakło jednak siły, a może też doświadczenia w startach na tak wysokiej rangą imprezie. Trzeci set Rosjanka wygrała 11:3, czwarty był tylko przypieczętowaniem wyniku (11:8).

Podium zostało zdominowane przez zawodniczki Hong-Kongu. W bratobójczej walce silniejsza okazała się Ka Man Wong, który wygrała z koleżanką z reprezentacji Chi Ka Yeung 3-2.

W niedzielny wieczór czeka nas jeszcze mecz o złoto, który rozegra Patryk Chojnowski (klasa 10). Zmierzy się w z zawodnikiem z Chin Ge Yang. Srebro mamy zatem w kieszeni, ale Chojnowski z pewnością zrobi wszystko, by zdobyć upragnione złoto.