Kolarstwo: Harkowska o krok od drugiego medalu

01.09.2012
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Anna Harkowska (klasa C5) nie zdołała zdobyć medalu  w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 500 metrów w grupie łączonej C4-5.  Ukończyła rywalizację na czwartym, najbardziej nielubianym przez zawodników miejscu.

Harkowska zakończyła wyścig z czasem 39. 599.  Chinka Janping Ruan (klasa C4) wygrała z naszą reprezentantką czasem 38.194, co więcej, w jej grupie sprawnościowej wynik ten jest rekordem świata i rekordem paraolimpijskim. Druga  była Amerykanka Jennifer Schuble, a pierwsza bezkonkurencyjna reprezentantka Wielkiej Brytanii Sarah Storey.

Sarah Storey wygrała z Harkowską również w wyścigu pościgowym na dystansie 3000m. Nasza zawodniczka zdobyła wtedy srebrny medal.