Tenis stołowy: Natalia Partyka nie zawiodła

01.09.2012
Autor: Paulina Malinowska-Kowalczyk
Źródło: inf. własna

Natalia Partyka (klasa 10) to niekwestionowana gwiazda tenisa stołowego. Udowodniła to kolejnego dnia igrzysk. W meczu, który trwał niespełna 20 minut rozgromiła Chinkę Yang Quia 3-0.

O tym, że Partyka, która dwukrotnie startowała w igrzyskach olimpijskich, jest faworytką naszej reprezentacji, wiedzą wszyscy. Jest niemal pewne, że z Londynu przywiezie medal i prawie pewne, że będzie to złoto. Do tej pory wygrała wszytkie pojedynki, a forma, jaką zaprezentowała w czasie drugiego dnia rywalizacji, tylko potwierdza nasze przewidywania.

Natalii wystarczyły trzy krótkie sety, by wygrać z Chinką Qian Yang 11-4, 11-7, 11-9 i zakończyć mecz. Dzień wcześniej Polka wygrała w fazie eliminacyjnej z Turczynką Umran Ertis. W sobotę rywalką naszej zawodniczki, będzie Egipcjanka Anghram Maghraby.

Nieźle poszło również Małgorzacie Jankowskiej (klasa 9), która wygrała z Rosjanką Olgą Gorshkalevą 3-2.  Dobrze spisali się również panowie rywalizujący w klasie 8. Marcin Skrzynecki wygrał z Niemcem Marcelem Ledoux 3-1, a Piotr Grudzień po wyrównanej walce pokonał Słowaka Richarda Csejtey 3-1.

I - niestety - to koniec wygranych dzisiejszego dnia. Sebastian Powroźniak (klasa 10) uległ reprezentantowi Hiszpanii Jorge Caroloca 1-3, Karolina Pęk (klasa 9) została rozgromiona przez Chinkę Line Lei 0-3, Katarzyna Marszał (klasa 6) uległa Ukraince Antoninie Khodzynski 1-3, a Alicja Eigner (klasa 6) przegrała z Niemką Stephane Greber 1-3.

Dorot Bucław (klasa 1) startująca w klasie łączonej z klasą 2 nie miała szans w starciu z Rosjanką Nadezdą Pushpashevą i przegrała 0-3. Podobnym wynikiem zakończyły się mecze pozostałych tenisistów startujących w dniu dzisiejszym. Małgorzata Jankowska (klasa 9) przegrała 0-3 z Maire Claire (Francja), Paweł Olejarski (klasa 11) z  Pascalem Pereire-Leal (Francja), a Krystyna Siemieniecka (klasa 11) 0-3 z Chinką Yeng Chi Ka.

Początek walk ćwierćfinałowych jutro od 10.20 czasu londyńskiego.