Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Dojrzała opieka” – panel on-line poświęcony sytuacji osób starszych i opiekunów – już 9 września o 18:00

08.09.2020
Autor: inf. prasowa, fot. blont/Freeimages.com
Widok tyłu siwej kobiecej głowy, w tle schody w górę

Sytuacja osób w podeszłym wieku, problemy, z jakimi borykają się na co dzień oni sami i ich opiekunowie, oraz to, jakie działania są podejmowane, by jakość ich życia była jak najlepsza – to jeden z tematów, które będą poruszone podczas konferencji on-line, realizowanej 9 września 2020 r. przez redakcję „Wysokich Obcasów” w ramach projektu „Kobiety wiedzą, co robią”.

Tematem rozmowy będzie opieka nad seniorami – jak się rozkłada ciężar związany z codziennym funkcjonowaniem osób w podeszłym wieku, jakie formy wsparcia oferuje samorząd.

Drugi wątek skupi się nad tym, jak osoby dojrzałe mogą dobrze i bezpiecznie żyć, również w czasach naznaczonych koronawirusem.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Klich – redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”. Jej rozmówczyniami będą:

  • prof. dr hab. Anna Giza-Poleszczuk – socjolog, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego ds. rozwoju i polityki finansowej,
  • Monika Lipińska – zastępca Prezydenta Lublina,
  • prof. Anna Kanios – kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej UMCS,
  • Dagny Kurdwanowska – dziennikarka, autorka książek, kierownik marketingu Fundacji Hospicyjnej.

Panel będzie transmitowany na żywo 9 września od godz. 18:00 na facebookowym profilu „Wysokich Obcasów”, a także na Facebooku Integracji.

Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Podczas spotkania odbędzie się też rozmowa o tym, jak zbudować się od nowa po trudnym czasie izolacji – tu rozmówczyniami będą Dorota Warakomska, Anna Korcz i psycholożka Aleksandra Jaruga. Trzeci panel poświęcony będzie kobiecemu przywództwu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas