Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niewidomi: przez miasto z przeszkodami. Droga przez mękę

03.08.2012
Źródło: Elblag.wm.pl

Osoby niewidome i niedowidzące domagają się usunięcia barier architektonicznych, które sprawiają, że przemieszczanie się po Elblągu jest dla nich prawdziwym koszmarem. Ci, którzy twierdzą, że w mieście jest ich coraz mniej, wystarczy, że przymkną lub zamkną oczy i na przykład spróbują przejść przez skrzyżowanie ulic Robotniczej i Jaśminowej czy dostać się ze szpitala przy ulicy Królewieckiej na przystanek autobusowy. Powodzenia!

Trwa akcja "Usuwanie barier architektonicznych" w Elblągu i powiecie. Prowadzi ją elbląskie koło Polskiego Związku Niewidomych. Do udziału w niej związek zaprosił instytucje i przedsiębiorców z całego regionu.

Pierwsze rezultaty kampanii są już widoczne. Chociażby na dworcu PKS, którego przestrzeń dostosowano do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Dla nich wydłużono również czas działania sygnalizacji świetlnej przy ulicy Ogólnej, na skrzyżowaniu z ulicami: Konopnickiej, Broniewskiego, Legionów, Fromborskiej oraz skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Grottgera.

— Teraz sygnalizacja będzie wyłączana po godzinie 19. Tylko w niedzielę będzie działała w trybie ostrzegawczym — mówi Janina Maksymowicz z PZN Koło w Elblągu.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas