Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nowa data ME w pływaniu

13.08.2020
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
kobieta w czepku i okularach płynie

World Para Swimming ogłosiło nową datę Parapływackich Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się na portugalskiej Maderze w dniach 16-22 maja 2021 roku.

Początkowo zawody miały odbyć się między 17 a 23 maja tego roku, ale z powodu pandemii COVID-19 podobnie jak większość sportowych imprez zostały przełożone. Już w kwietniu zawodnicy dowiedzieli się, że zważywszy niepewność sytuacji wszelkie

decyzje będą podjęte dopiero w okolicach września. Zmieniła się data, ale nie zmieniło się miejsce. Portugalskie Funchal nie pierwszy raz będzie gościło pływaków z Europy i całego świata. W 2016 roku odbyły się mistrzostwa Europy w pływaniu przed

igrzyskami w Rio de Janeiro. Przyszłoroczne zawody będą równie ważne i będą miały charakter otwarty. Będą jednocześnie ostatnim ważnym przystankiem przed igrzyskami paraolimpijskimi w Tokio. 

Podczas ostatnich mistrzostw Europy, które odbyły się w 2018 roku w Dublinie Polacy zdobyli 13 krążków i 9 miejsce w tabeli medalowej. 4 złote medale, 5 srebrnych i 4 brązowe to bilans, który cieszył, zwłaszcza, że podczas mistrzostw Europy w Funchal w 2016 roku Polacy wywalczyli o dwa medale mniej.

Przewiduje się, że do Portugalii w 2021 przyjedzie około 500 zawodników. Oczywiście, o ile pandemia nie pokrzyżuje wszystkim planów.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas