Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niepełnosprawny chciał popływać. W Olsztynie może w 2014 roku

18.07.2012
Autor: Edyta Hołdyńska
Źródło: Olsztyn.wm.pl

Arkadiusz Łakomiak postanowił popływać w Jeziorze Krzywym. Poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna nie zamierza już więcej powtarzać tej wizyty. — Proszę sobie wyobrazić jak po drabince do wody schodzi człowiek, który nie czuje nóg — napisał do nas. — Na tę chwilę mogę sobie jedynie popatrzeć na beztrosko pływających w wodzie ludzi.

5 lipca. Wyjątkowo upalny czwartek. Arkadiusz Łakomiak, który od 12 lat jest niepełnosprawny, wpada na pomysł, by ochłodzić się w jeziorze. Przez ponad 10 lat mężczyzna niemal nie wychodził z domu. Przed rokiem postanowił to zmienić. Zrobił prawo jazdy i kupił auto, więc szybko dociera na plażę miejską. Później — dosłownie i w przenośni — zaczynają się schody... — Dojazd do molo jest dla mnie idealny, bo prowadzi do niego ładna, równa droga — opowiada Łakomiak. — Ale żeby dojechać do najbliższej drabinki, po której można by zejść do wody, trzeba pokonać 3 stopnie w dół.

Nie obyło się bez pomocy plażowiczów. Wypoczywający na plaży ludzie znieśli niepełnosprawnego mężczyznę na wózku niżej. — Kiedy dojechałem do żółtej drabinki, zabrałem się do zejścia po niej do wody. Proszę sobie wyobrazić, jak to mogło wyglądać — mówi Arkadiusz Łakomiak. — Spadłem do wody, popluskałem się chwilę i zaraz zacząłem się rozglądać w poszukiwaniu sposobu na wyjście z jeziora.

Powrót w tę samą stronę nie wchodził w grę, więc mężczyzna postanowił dopłynąć do brzegu. Życzliwi plażowicze podstawili panu Arkadiuszowi wózek przy schodkach. — Ale wejście tam też nie było proste — opowiada Arkadiusz Łakomiak.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • kąpieliska
    matka osoby z niepełnosprawnością
    20.01.2016, 22:09
    W końcu ktoś poruszył ten temat , kąpieliska miejskie i windy pozwalające niepełnosprawnym dostać się do wody ...może chociaż kilka w naszym rejonie dostosować w pełni dla osób z niepełnosprawnością , a wieści się wśród nich szybko rozejdą ......
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy w Kościele katolickim osoba z niepełnosprawnością powinna mieć możliwość zostać księdzem lub zakonnikiem/zakonnicą?

Biuletyn

Wspierają nas