Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wsparcie dla WTZ-ów na zakup środków ochrony osobistej

10.08.2020
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: gov.pl, pfron.org.pl
leżą naparstek i nici
17,3 mln zł z Europejskiego Funduszy Społecznego i budżetu państwa zostanie przeznaczonych na zakup środków ochrony osobistej dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej (WTZ).
 
Umowa na projekt „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami” została podpisana przez prezesa PFRON i minister rodziny, pracy i polityki społecznej w piątek, 7 sierpnia.
 
Środki zostaną przeznaczone na zakup m.in. maseczek, przyłbic, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych. Będą mogły się o nie starać samorządy, organizacja pozarządowe i inne podmioty, które podpisały na ten rok umowy z PFRON na prowadzenie bezpośredniej pracy z osobami z niepełnosprawnościami.
 
- Dzisiaj postawiliśmy kolejny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Wsparciem z programu objętych zostanie ok. 970 podmiotów prowadzących warsztaty terapii zajęciowej, w których pracuje blisko 21,5 tys. osób – mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 
- Warsztaty terapii zajęciowej poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną, dlatego ważne by wszyscy, którzy chcą w nich uczestniczyć mogli to robić bez obaw o swoje zdrowie. Bezpieczeństwo w trakcie pandemii na WTZ zapewniają fundusze unijne. Środki ochrony osobistej można było kupować już od czerwca, teraz zakupy będą refundowane – podkreśliła z kolei minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
 
Projekt będzie trwał do końca marca 2021 r.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas