Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Katowice: Zakład Aktywności Zawodowej Św. Marcina działa już 5 lat!

31.07.2020
Autor: inf. prasowa
trzy osoby pracujące w kuchni
Przygotowują ciepłe posiłki dla księży emerytów, troszczą się o gości hotelowych, pilnują by odzież przekazana do pralni wróciła do właściciela czysta i pachnąca. Niepełnosprawni pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej Św. Marcina Caritas Archidiecezji Katowickiej od pięciu lat pracują na pełnych obrotach, podejmując się nowych wyzwań! W tym roku otworzyli grotę solną. 
 
Zakład Aktywności Zawodowej Św. Marcina rozpoczął działalność w 2015 roku. Placówka specjalizuje się w świadczeniu usług pralniczych, gastronomicznych oraz hotelarskich. Pralnia obsługuje lokalne firmy oraz klientów instytucjonalnych. Dział gastronomiczny przygotowuje smaczne i zdrowe posiłki dla Domu Księży Emerytów oraz gości hotelowych. Obiekt usytuowany jest w centrum Katowic, blisko Głównego Dworca PKP. Bazę noclegową tworzy dwadzieścia pokoi o wysokim standardzie oraz dwa apartamenty. 
 
- Każdy pokój jest nowoczesny, klimatyzowany oraz wyposażony w łazienkę, telefon i internet. Na życzenie zakwaterowanych gości dział gastronomiczny przygotuje posiłek na bazie produktów wysokiej jakości. Cały obiekt jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni mogą również skorzystać z pomocy pracowników hotelu – mówi Marzena Skiba, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej Św. Marcina Caritas Archidiecezji Katowickiej. 

Praca i rehabilitacja

Zakład Aktywności Zawodowej Św. Marcina zatrudnia 39 osób z niepełnosprawnością. Personel wykonuje wszystkie prace z niezwykłą starannością i ogromnym zaangażowaniem. Pracownicy mają zapewnioną pomoc doświadczonych instruktorów oraz rehabilitację. Mogą bezpłatnie korzystać z zabiegów arteterapii, hipoterapii, hortikuloterapii oraz seansów w otwartej w styczniu br. groty solnej.
 
Caritas Archidiecezjalne i Diecezjalne prowadzą osiem zakładów aktywności zawodowej. Celem ich działalności jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. Placówki w Budach Głogowskich, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Mikołowie, Jeleniej Górze i Siedlcach zatrudniają osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które wymagają chronionych warunków pracy.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas